Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ďalšie kancelárie okolo Panorama City. Vyrastie Business a Triangel

21.06.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Blízko bratislavského nábrežia vyrastú ďalšie kancelárske budovy. Projekty Panorama Business III a Triangel plánuje developerská skupina J&T Real Estate postaviť v tesnej blízkosti nedávno dokončených vežiakov Panorama City. V týchto dňoch zverejňuje prvé vizualizácie.

  • Tlačiť
  • 5

Panorama Business III vyrastie na rohu Košickej a Landererovej hneď vedľa existujúcej tlačiarne a parkovacieho domu pre Tower 115. V 15-podlažnom objekte má celkovo vzniknúť 22-tisíc štvorcových metrov administratívnej a maloobchodnej plochy.

Podľa investora má budova priniesť flexibilné priestory spĺňajúce štandardy pre najväčšie svetové firmy. Počíta sa teda s najvyšším štandardom A i certifikáciou Leed na úrovni Gold. Vzniknúť má aj 380 parkovacích miest.

Panorama Business IIIZdroj: J&T Real Estate

Druhým čerstvo ohláseným objektom na výstavbu kancelárií je Triangel, čo je dlhšie očakávaná a rôznymi architektonickými štúdiami kreslená budova na prázdnom pozemku medzi novostavbou SND a Tower 115, kde developer pred nejakým časom zbúral starý schátraný objekt.

Budova s nezvyčajnou a sčasti zaoblenou architektúrou ponúkne 10 500 m2 prenajímateľnej plochy na deviatich podlažiach. Na najvyšších poschodiach budú strešné terasy, na prízemí zasa obchodné priestory. Termíny štartu výstavby a dokončenia zatiaľ nie sú známe.

TriangelZdroj: J&T Real Estate

Pôvodným investorom projektu bola spoločnosť Epoque, ktorá pozemok aj s dvomi chátrajúcimi budovami odkúpila v auguste 2013 od ministerstva kultúry v rámci ponukového konania za 2,02 milióna eur.

Ministerstvo ponúkalo nepotrebné nehnuteľnosti približne osem rokov, ale developeri nejavili záujem. Úspešné bolo až tretie ponukové konanie a predať sa ich tak podarilo krátko po začiatku výstavby susedného komplexu vežiakov Panorama City.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy J&T Real Estate