Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ďalšie nové nákupné plochy v Petržalke, stavať chce aj Tesco

14.02.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Rozširovanie nákupných plôch na najväčšom slovenskom sídlisku pokračuje. Nové nákupné možnosti chce do Petržalky priniesť britský reťazec Tesco, ktorý sa rozhodol oprášiť staršie plány na dostavanie obchodnej galérie pri svojom hypermarkete.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Tesco

Nová nákupná zóna Slnečnice market či chystané rozšírenie obchodného centra Aupark. To je len dvojica projektov, ktoré sa v posledných týždňoch pohli výrazne dopredu. Nákupné možnosti v Petržalke chce okrem nich rozširovať aj Tesco. Úrady už požiadalo o povolenie stavať pri svojom hypermarkete na Panónskej ceste.

Britský reťazec predstavil projekt rozšírenia svojho veľkorozmerného obchodu ešte na jeseň 2011. Úradom vtedy predložil zámer, podľa ktorého mala pri hypermarkete vyrásť nákupná galéria s rozlohou 8 600 štvorcových metrov. Spolu mala priniesť priestor pre 48 obchodných prevádzok.

Projekt navrhla architektonická kancelária Ivana Kočana. Zóna sa mala realizovať na 2,9-hektárovom pozemku, ktorý dnes slúži ako parkovisko. Výpadok parkovacích miest mal investor nahradiť novými parkoviskami pre 160 áut.

Neprehliadnite

Nešlo pritom o nový koncept, obdobné zámery nákupných galérií realizovala spoločnosť aj v iných slovenských mestách. V Petržalke však projekt na päť rokov zapadol prachom. Dôvodom mohlo byť aj turbulentné obdobie reťazca, keď sa špekulovalo o jeho odchode zo Slovenska i problémoch materskej spoločnosti.

Projekt sa rozmrazil až koncom minulého roka, keď o povolenia požiadala prevádzka reťazca McDonald's. Po nej tak urobilo samotné Tesco, ktoré požiadalo o vydanie stavebného povolenia.

„Momentálne je investícia v štádiu zvažovania a prípravy a nedisponujeme zatiaľ všetkými povoleniami. Samozrejme, hneď ako budeme disponovať finálnym rozhodnutím o realizácii projektu podloženým aj platnými povoleniami, budeme informovať médiá aj verejnosť,“ povedal pre TREND Reality riaditeľ nájmov a prenájmov SK/HU spoločnosti Tesco Stores Erik Šiatkovský.

Nákupná Galéria TescoZdroj: Google Street View

Tesco pritom koncom minulého roka ohlásilo jeden z najväčších projektov za posledné roky, keď si v Galante objednalo výstavbu distribučného centra s rozlohou 55-tisíc štvorcových metrov. Samotný reťazec pritom aktuálne hovorí, že vyhodnocuje aj ďalšie projekty. „Spoločnosť Tesco priebežne vyhodnocuje situáciu vo všetkých typoch prevádzok a podľa toho zvažuje, kde má zmysel investovať viac a naopak,“ hovorí E. Šiatkovský.

Najbližšie k otvoreniu nových nákupných možností má v Petržalke zóna Slnečnice market. „Ak všetko pôjde podľa plánu, stavebné dokončenie predpokladáme v júli tohto roku, kolaudácia by mala prebehnúť v auguste a radi by sme otvorili do konca septembra,“ predpokladala v polovici januára marketingová manažérka Cresco Group Saša Poliaková. Rozšírenie pritom chystá aj Aupark.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Tesco

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

REB.sk predaj 3 izb.byt,Dunajská,Staré mesto

REB.sk predaj 3 izb.byt,Dunajská,Staré mesto REB.SK ponúka na predaj 3 izbový byt, Dunajská ulica, Staré mesto, BA I.Úžitková plochu 82,18 m2 + loggia o výmere 4,82m2 + pivnica 2,52 m2.

REB.sk predaj 3 izb.byt,Dunajská,Staré mesto

REB.sk predaj 3 izb.byt,Dunajská,Staré mesto REB.SK ponúka na predaj 3 izbový byt, Dunajská ulica, Staré mesto, BA I.Úžitková plochu 82,18 m2 + loggia o výmere 4,82m2 + pivnica 2,52 m2.

Pridať inzerát