Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ďalšie nové nákupné plochy v Petržalke, stavať chce aj Tesco

14.02.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Rozširovanie nákupných plôch na najväčšom slovenskom sídlisku pokračuje. Nové nákupné možnosti chce do Petržalky priniesť britský reťazec Tesco, ktorý sa rozhodol oprášiť staršie plány na dostavanie obchodnej galérie pri svojom hypermarkete.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Tesco

Nová nákupná zóna Slnečnice market či chystané rozšírenie obchodného centra Aupark. To je len dvojica projektov, ktoré sa v posledných týždňoch pohli výrazne dopredu. Nákupné možnosti v Petržalke chce okrem nich rozširovať aj Tesco. Úrady už požiadalo o povolenie stavať pri svojom hypermarkete na Panónskej ceste.

Britský reťazec predstavil projekt rozšírenia svojho veľkorozmerného obchodu ešte na jeseň 2011. Úradom vtedy predložil zámer, podľa ktorého mala pri hypermarkete vyrásť nákupná galéria s rozlohou 8 600 štvorcových metrov. Spolu mala priniesť priestor pre 48 obchodných prevádzok.

Projekt navrhla architektonická kancelária Ivana Kočana. Zóna sa mala realizovať na 2,9-hektárovom pozemku, ktorý dnes slúži ako parkovisko. Výpadok parkovacích miest mal investor nahradiť novými parkoviskami pre 160 áut.

Neprehliadnite

Nešlo pritom o nový koncept, obdobné zámery nákupných galérií realizovala spoločnosť aj v iných slovenských mestách. V Petržalke však projekt na päť rokov zapadol prachom. Dôvodom mohlo byť aj turbulentné obdobie reťazca, keď sa špekulovalo o jeho odchode zo Slovenska i problémoch materskej spoločnosti.

Projekt sa rozmrazil až koncom minulého roka, keď o povolenia požiadala prevádzka reťazca McDonald's. Po nej tak urobilo samotné Tesco, ktoré požiadalo o vydanie stavebného povolenia.

„Momentálne je investícia v štádiu zvažovania a prípravy a nedisponujeme zatiaľ všetkými povoleniami. Samozrejme, hneď ako budeme disponovať finálnym rozhodnutím o realizácii projektu podloženým aj platnými povoleniami, budeme informovať médiá aj verejnosť,“ povedal pre TREND Reality riaditeľ nájmov a prenájmov SK/HU spoločnosti Tesco Stores Erik Šiatkovský.

Nákupná Galéria TescoZdroj: Google Street View

Tesco pritom koncom minulého roka ohlásilo jeden z najväčších projektov za posledné roky, keď si v Galante objednalo výstavbu distribučného centra s rozlohou 55-tisíc štvorcových metrov. Samotný reťazec pritom aktuálne hovorí, že vyhodnocuje aj ďalšie projekty. „Spoločnosť Tesco priebežne vyhodnocuje situáciu vo všetkých typoch prevádzok a podľa toho zvažuje, kde má zmysel investovať viac a naopak,“ hovorí E. Šiatkovský.

Najbližšie k otvoreniu nových nákupných možností má v Petržalke zóna Slnečnice market. „Ak všetko pôjde podľa plánu, stavebné dokončenie predpokladáme v júli tohto roku, kolaudácia by mala prebehnúť v auguste a radi by sme otvorili do konca septembra,“ predpokladala v polovici januára marketingová manažérka Cresco Group Saša Poliaková. Rozšírenie pritom chystá aj Aupark.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Tesco

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát