Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ďalšie nové nákupné plochy v Petržalke, stavať chce aj Tesco

14.02.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Rozširovanie nákupných plôch na najväčšom slovenskom sídlisku pokračuje. Nové nákupné možnosti chce do Petržalky priniesť britský reťazec Tesco, ktorý sa rozhodol oprášiť staršie plány na dostavanie obchodnej galérie pri svojom hypermarkete.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Tesco

Nová nákupná zóna Slnečnice market či chystané rozšírenie obchodného centra Aupark. To je len dvojica projektov, ktoré sa v posledných týždňoch pohli výrazne dopredu. Nákupné možnosti v Petržalke chce okrem nich rozširovať aj Tesco. Úrady už požiadalo o povolenie stavať pri svojom hypermarkete na Panónskej ceste.

Britský reťazec predstavil projekt rozšírenia svojho veľkorozmerného obchodu ešte na jeseň 2011. Úradom vtedy predložil zámer, podľa ktorého mala pri hypermarkete vyrásť nákupná galéria s rozlohou 8 600 štvorcových metrov. Spolu mala priniesť priestor pre 48 obchodných prevádzok.

Projekt navrhla architektonická kancelária Ivana Kočana. Zóna sa mala realizovať na 2,9-hektárovom pozemku, ktorý dnes slúži ako parkovisko. Výpadok parkovacích miest mal investor nahradiť novými parkoviskami pre 160 áut.

Neprehliadnite

Nešlo pritom o nový koncept, obdobné zámery nákupných galérií realizovala spoločnosť aj v iných slovenských mestách. V Petržalke však projekt na päť rokov zapadol prachom. Dôvodom mohlo byť aj turbulentné obdobie reťazca, keď sa špekulovalo o jeho odchode zo Slovenska i problémoch materskej spoločnosti.

Projekt sa rozmrazil až koncom minulého roka, keď o povolenia požiadala prevádzka reťazca McDonald's. Po nej tak urobilo samotné Tesco, ktoré požiadalo o vydanie stavebného povolenia.

„Momentálne je investícia v štádiu zvažovania a prípravy a nedisponujeme zatiaľ všetkými povoleniami. Samozrejme, hneď ako budeme disponovať finálnym rozhodnutím o realizácii projektu podloženým aj platnými povoleniami, budeme informovať médiá aj verejnosť,“ povedal pre TREND Reality riaditeľ nájmov a prenájmov SK/HU spoločnosti Tesco Stores Erik Šiatkovský.

Nákupná Galéria TescoZdroj: Google Street View

Tesco pritom koncom minulého roka ohlásilo jeden z najväčších projektov za posledné roky, keď si v Galante objednalo výstavbu distribučného centra s rozlohou 55-tisíc štvorcových metrov. Samotný reťazec pritom aktuálne hovorí, že vyhodnocuje aj ďalšie projekty. „Spoločnosť Tesco priebežne vyhodnocuje situáciu vo všetkých typoch prevádzok a podľa toho zvažuje, kde má zmysel investovať viac a naopak,“ hovorí E. Šiatkovský.

Najbližšie k otvoreniu nových nákupných možností má v Petržalke zóna Slnečnice market. „Ak všetko pôjde podľa plánu, stavebné dokončenie predpokladáme v júli tohto roku, kolaudácia by mala prebehnúť v auguste a radi by sme otvorili do konca septembra,“ predpokladala v polovici januára marketingová manažérka Cresco Group Saša Poliaková. Rozšírenie pritom chystá aj Aupark.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Tesco

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE - ZÁHORSKÁ BYSTRICA

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE  - ZÁHORSKÁ BYSTRICA Vyberte si bývanie v nádhernom byte s vlastnou predzáhradkou, v byte s balkónom a lodžiou, či byte na najvyššom poschodí s veľkou terasou v príjemnej lokalite.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát