Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Petržalke pribudnú veže pri diaľnici

23.04.2007, 21:44 | Ivana Križanová

Oproti Inchebe by mala stáť administratívna budova, hotel a bytový dom za 720 miliónov.

  • Tlačiť
  • 0

V Petržalke sa chystá nová výstavba aj v časti bližšej k centru hlavného mesta. Bratislavská spoločnosť Microtech, s.r.o., plánuje postaviť medzi ulicami Einsteinova, Pečnianska a Viedenská cesta polyfunkčný komplex budov. Do výstavby nového projektu by mala investovať 720 miliónov korún. Podľa informácií konateľa Microtechu Jána Kridlu je zatiaľ projekt v územnom konaní.

Spoločnosť plánuje začať s budovaním komplexu v októbri tohto roka. Mal by sa skladať z troch objektov. Sedemnásťposchodová administratívna budova s výškou 68 metrov by mala hlavné mesto obdariť kancelárskou plochou zhruba 5500 m2. Vedľa nej má stáť desaťposchodový hotel s obchodnou pasážou s úžitkovou rozlohou 5700 m2. Súčasťou areálu bude aj deväťposchodový bytový dom s približne 5600 m2 úžitkovej plochy. Pod budovami sa bude skrývať dvojpodlažná podzemná garáž s takmer tristo parkovacími miestami. Ďalších 88 má investor vytvoriť na povrchu.

vizual_text.jpg

Všetky budovy budú prepojené, medzi administratívnym objektom a hotelom by mala vzniknúť vnútorná pasáž so vstupmi do obchodných priestorov. Hotel so siedmimi apartmánmi a 105 dvojlôžkovými izbami bude pozostávať z dvoch častí. Ubytovacia bude voči parteru pootočená o deväťdesiat stupňov. Na prvom poschodí sa budú nachádzať hotelová hala a lobby bar, druhé poschodie bude patriť rokovacím priestorom a reštaurácii. Bytový dom by mal obsahovať 64 jedno- až štvorizbových bytov.

Investor by chcel výstavbu ukončiť v marci 2009. Spoločnosť Microtech, s.r.o. je okrem nákupu a predaja nehnuteľností aktívna aj v oblasti výpočtovej a kancelárskej techniky. Jeden z jej spolumajiteľov a konateľov Ján Kridla je podľa obchodného registra aj členom predstavenstva Transpetrolu a šéfom organizačnej zložky holandského Jukosu International na Slovensku. Okrem toho sa podieľa na viacerých realitných projektoch.

Vizualizácia – Microtech

Autorka je spolupracovníčka eTRENDu.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)