Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Developer Centralu finalizuje projekt akvaparku pri Piešťanoch

11.01.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Projekt akvaparku pri Piešťanoch, ktorý pripravuje spoločnosť Immocap, žije. Developer bratislavského Centralu odhaduje, že s prácami by mohli začať v roku 2018. Jeho ambíciou je pri kúpeľnom meste vytvoriť rekreačný komplex, ktorý bude lákať státisíce návštevníkov ročne.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Projekt rekreačného komplexu pri Piešťanoch predstavila spoločnosť ešte pred krízou. V roku 2008 hovorila o tom, že na ľavom brehu Váhu v obci Banka postaví komplex s názvom Bana Thermal. Veľkosť investície vtedy investor odhadol na 65 miliónov eur. Okrem kúpaliska či hotela malo na šesťhektárovom pozemku vyrásť aj wellness centrum.

Od oznámenia prvých plánov ubehlo deväť rokov a v projekte sa toho veľa pomenilo. V roku 2015 investor predstavil svoju víziu aj miestnym obyvateľom. Plány prezentoval samotný šéf skupiny Peter Lukeš. Na brehu Váhu nakreslil investor štyri celoročné bazény a rovnaký počet tobogánov. Ponuku malo pritom v lete rozšíriť ďalších šesť bazénov a spolu 18 tobogánov. Atrakcie dopĺňali amfiteáter, obchody, reštaurácie či kaviarne.

Nová štúdia

Odvtedy sa situácia pohla, komplex však nemá finálnu podobu. Projekt má pracovný názov Banapark Piešťany. „S ohľadom na charakter tohto projektu sme si v rámci spolupráce prizvali skúsených odborníkov a špecialistov z oblasti architektúry, koncepcie a prevádzky aquaparkov. Rovnako spolupracujeme aj s architektonickým ateliérom, ktorý má bohaté skúsenosti s realizáciou úspešných aquaparkov, tak na Slovensku ako aj v zahraničí,“ vysvetľuje pre TREND Reality generálny riaditeľ spoločnosti Immocap Martin Šramko.

Podľa jeho slov vstupujú do ďalšej fázy. „Začiatkom tohto roka máme v pláne predstaviť architektonickú štúdiu verejnosti a počas roka pokračovať v detailnejšom projektovaní a získavaní potrebných povolení. Ak pôjde všetko podľa plánu, s výstavbou by sme chceli začať už v roku 2018,“ naznačuje M. Šramko.

Neprehliadnite

Pôvodná myšlienka projektu sa nemení, chce nadviazať na históriu kúpaliska Sĺňava II. „Našou snahou je postaviť zábavno-rekreačný areál s celoročným vnútorným a vonkajším aquaparkom, hotelom ako aj letným aquaparkom. Počítame s množstvom vodných a iných atrakcií pre návštevníkov v podobe širokej škály bazénov, celoročných a letných tobogánov, wellnessu, športových a oddychových zón a stravovacích zariadení,“ hovorí generálny riaditeľ.

Celoročný komplex

Investor má zároveň v pláne využiť nábrežie Váhu pre budúcich návštevníkov. Súčasťou areálu má byť krytá hala so šatňami. Komplex chce lákať na rôzne druhy bazénov – vlnový, relaxačný s možnosťou vyplávať do vonkajšieho bazéna či detský. Vonkajšiu časť aquaparku má tvoriť veľký vlnový bazén s dvoma relaxačnými bazénmi a potrebnými oddychovými plochami. Súčasťou areálu majú byť stravovacie zariadenia, hygienické zariadenia a športové plochy.

Developer Immocap predal začiatkom minulého roka nákupné centrum Central. V lokalite však zostáva naďalej aktívny. Aktuálne pripravuje prestavbu podchodu na Trnavskom mýte. Projekt s rozpočtom okolo jedného milióna eur má byť hotový na jar 2018.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát