Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Developeri sa zaujímajú o Nitru, mesto zvažuje stavebnú uzáveru v centre

21.02.2018, 11:28 | TASR

Na najbližšom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Nitre by sa malo hovoriť aj o možnom zavedení stavebnej uzávery v centrálnej mestskej zóne. Prednosta mestského úradu Igor Kršiak bude poslancov 1. marca informovať o tom, ako mesto môže takýto nástroj využiť pri ochrane svojich záujmov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Nitra

Podľa mestského poslanca Miloslava Hatalu sú myšlienky o zavedení stavebnej uzávery vyvolané tlakom stavebníkov, ktorí majú veľký záujem stavať v centre Nitry.

„Zatiaľ ide iba o vypracovanie právnej analýzy. Je potom to na nás, či ten inštitút využijeme. V poslednom čase je ale veľký tlak investorov, ktorí samozrejme využívajú všetky možnosti, ktoré majú v rámci súčasných pravidiel. Ide o to, aby sme získali väčší časový priestor na rozhodovanie o tom, či sú predkladané investičné zámery v súlade so záujmami mesta. Nehovorím, že stavebnú uzáveru hneď využijeme, ale zastupiteľstvo bude mať aspoň informácie o takejto možnosti,“ hovorí M. Hatala.

Neprehliadnite

Podľa mestského poslanca Štefana Štefeka je vyhlásenie stavebnej uzávery vo vybraných častiach mesta jednou z možností na reguláciu výstavby. Zároveň však upozornil aj na obmedzenia, ktoré so sebou prináša.

„V minulosti bola takáto uzávera napríklad v úseku od železničnej trate po Novozámockú ulicu v mestskej časti Horné a Dolné Krškany. Výsledkom bolo, že ľudia si tam nevedeli ani strechu opraviť, nemohli si zatepliť domy. Treba si dávať pozor na to, do akého hlbokého procesu sa púšťame. Preto je dobré, ak hneď nepôjdeme do ostrého riešenia, ale najskôr sa zoznámime s právnou analýzou,“ pripomína Š. Štefek.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Nitra

Diskusia (0 reakcií)