Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dituria v Leviciach otvorí v októbri

06.08.2014, 11:00 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Prestavba bývalého levického Prioru finišuje. Nákupné centrum Dituria má plánované otvorenie v októbri tohto roku. Rovnomenná developerská spoločnosť spustila poslednú fázu stavebných prác. Centrum zároveň získalo kľúčového nájomcu, švédsky módny reťazec H&M.

  • Tlačiť
  • 0

Značka doplnila doposiaľ podpísaných nájomcov ako Billa, Orange, Sportisimo, CCC, Soňa Obuv, All Toys, Panta Rhei, 101 drogerie, Delikateso či Tescoma. Spolu ponúkne Dituria 11-tisíc štvorcových metrov plochy.

„Mix nájomcov je nastavený tak, aby pokryli potreby nielen obyvateľov mesta Levice, ale aj širšej spádovej oblasti, do ktorej patria Zlaté Moravce, Nové Zámky, Vráble, Šahy, Nová Baňa a ďalšie mestá v okolí do 60 kilometrov,“ hovorí Andrej Mardiak, konzultant spoločnosti Colliers International, ktorá bola poverená zabezpečením prenájmu maloobchodných priestorov.

Podľa A. Mardiaka sa dá aj v lokálnom nákupnom centre zabezpečiť medzinárodný štandard, ktorý významne zvýši záujem u medzinárodných hráčov, akým je aj spoločnosť H&M.

Rekonštrukcia a rozšírenie bývalého Prioru na pešej zóne v Leviciach sa začali v lete 2012. Na troch podlažiach bude nákupná galéria a gastronomické prevádzky. V podzemnom podlaží bude garáž s dvesto parkovacími miestami.

Dituria Levice - vizualizáciaZdroj: Dituria

V Leviciach bolo v posledných rokoch plánovaných viacero nových nákupných centier. Pred vyše dvomi rokmi otvorili na severnom okraji mesta City Park so 17 predajňami na ploche 10 100 m2.

V pláne bola aj prestavba bývalého hotela Onyx na administratívno-obchodné centrum Onyx2 od spoločnosti Astrum Laus. Banskobystrický VAV Invest zas plánoval prestavať bývalý kultúrny dom Družba na Europa Shopping Center. Projekt však narazil na problémy s financovaním.

Možno aj vďaka zastaveniu týchto projektov má Dituria pred otvorením dobrú obsadenosť. Projekt potvrdzuje trend, o ktorom sa na slovenskom trhu hovorí posledný zhruba rok – budovanie moderných nákupných centier sa po nasýtení väčšiny krajských miest presúva aj do menších sídel už okolo 20-tisíc obyvateľov.

Dituria Levice - vizualizáciaZdroj: Dituria

Lokálni developeri s dôvernou znalosťou regiónu sa pri projektoch často spájajú s nadnárodnými konzultantskými spoločnosťami, ktoré nastavia zameranie centra a mix nájomníkov.

Vznikajú často v centrách miest prestavbou chátrajúcich obchodných domov z čias socializmu. „Spolu s rekonštrukciou obchodných domov na strategických miestach dochádza aj k revitalizácii okolia. Kvalitne obsadené obchodné domy s dostatočnými parkovacími kapacitami a možnosťami pre voľnočasové aktivity majú potenciál pritiahnuť život späť z periférie do centra mesta,“ dodáva A. Mardiak.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)