Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do Twin City ide ďalšia medzinárodná firma PwC

25.06.2015, 11:00 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Developerská spoločnosť HB Reavis získala do nového administratívneho komplexu Twin City, ktorý stavia na okraji Starého Mesta, ďalšieho významného nájomcu. Poradenská spoločnosť PwC Slovensko si prenajala takmer 4 500 štvorcových metrov v budove Twin City A.

  • Tlačiť
  • 3

Práve budovu najbližšie ku Karadžičovej ulici dokončí HB Reavis ako prvú a PwC v nej bude sídliť od začiatku novembra. Firma tak opustí kancelársku budovu Park One na Kollárovom námestí.

„Vzhľadom na rast našej firmy sme hľadali väčšie priestory s dobrou dopravnou dostupnosťou, polohou v blízkosti centra mesta a vybavené najmodernejšími technológiami. Projekt Twin City spĺňa naše náročné požiadavky,“ hovorí Juraj Tučný, partner PwC.

Druhú z trojice rozostavaných budov, označenú ako Twin City B, obsadí takmer úplne zaisťovacia spoločnosť Swiss Re. Zmluvu podpísala na priestory na ploche približne 14 200 štvorcových metrov a má k dispozícii dodatočne opciu na 6 300 m2. Nasťahovať sa má v polovici roku 2017.

Všetky tri budovy prvej fázy južnej časti rozsiahleho projektu medzi ulicami Mlynské Nivy, Košická, Chalupkova, Továrenská a Karadžičova majú byť dokončené v roku 2017.

Dokopy ponúkajú prenajímateľnú plochu 65-tisíc štvorcových metrov najmodernejších kancelárskych priestorov a v parteri priestory pre obchod a služby. V podzemných garážach bude 1 041 parkovacích miest.

Development celého projektu Twin City je rozfázovaný na dvanásť častí, ktoré bude HB Reavis stavať postupne. Jeho súčasťou je aj nová autobusová stanica. Developer sľubuje moderný biznis distrikt v štýle worklife balance, teda so zelenými oddychovými plochami a dostatkom bicyklových státí, vrátane šatní a spŕch pre cyklistov.

Budovy komplexu Twin City sa uchádzajú o prestížny certifikát udržateľnosti BREEAM Excellent. Musia preto spĺňať nároky pri nakladaní s odpadom, šetrení energiami a vodou či vo svetelnosti kancelárií a množstva vnútornej i vonkajšej zelene.

„Záujem firiem svetového formátu považujeme za reálne ocenenie mimoriadneho potenciálu Twin City, ktorý je výsledkom atraktívnej polohy v bezprostrednej blízkosti historického centra, umocnenej použitím inteligentných technológií a najnovších architektonických konceptov,“ hovorí výkonný riaditeľ HB Reavis Slovensko Adrian Rác.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy HB Reavis, Twin City