Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

DPB vyhlásil nový tender na opravu trate od Špitálskej po Blumentál

31.07.2019, 13:16 | TASR

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhlásil novú súťaž na opravu električkovej trate na Americkom námestí a Radlinského ulici, v úseku od Špitálskej ulice po Blumentál. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

  • Tlačiť
  • 3

Cena je odhadovaná na 2,8 milióna eur bez DPH. „Predmetom je oprava (rekonštrukcia) dvojkoľajnej električkovej trate na Americkom námestí a Radlinského ulici, v úseku od Špitálskej po Blumentál,“ píše sa v oznámení.

Lehota na predkladanie ponúk je do 26. augusta 9:00 h. V ten istý deň sa majú ponuky aj otvárať. Kritériom pri ich vyhodnocovaní bude najnižšia cena.

Neprehliadnite

DPB nedávno vyhlásil súťaž k tejto oprave električkovej trate, musel ju však zrušiť. Dôvodom bolo doplnenie technických špecifikácií a zníženie predpokladanej hodnoty zákazky. Cenu v zrušenej súťaži odhadoval na tri milióny eur bez DPH.

Dopravný podnik plánuje rekonštruovať aj električkovú trať na Detvianskej a Púchovskej ulici v bratislavskej Rači. Trať už totiž vykazuje pomerne značný stupeň opotrebenia koľajníc. Podnik preto vyhlásil súťaž na stavebné práce za odhadovaných 2,8 milióna eur bez DPH.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Bratislava, Dopravný podnik Bratislava, električka, rekonštrukcia