Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dunaj rozdelia medzi obchody a kancelárie

21.01.2008, 17:48 | Peter Kremský | © 2008 News and Media Holding

Obchodný dom sa vyprázdňuje, do konca roka štart rekonštrukcie.

  • Tlačiť
  • 0

Prestavba obchodných domov Dunaj v centre Bratislava už nadobúda konkrétnu podobu. Rekonštrukcia sa má začať v poslednom štvrťroku a budovy by mali byť vynovené v priebehu roka 2009. Portálu TRENDreality.sk to prezradila hovorkyňa spoločnosti Orco Petra Zdeňková.

Podľa jej slov by v komplexe malo vzniknúť 4500 m2 maloobchodných a 5000 m2 kancelárskych priestorov. Presné rozdelenie zatiaľ nie je známe, pretože sa vypracováva projekt prestavby budovy. Retail by sa však mal sústrediť viac do jednej z budov, pravdepodobne historického 60-ročného obchodného domu.

dunaj2_upr.jpg

Pri rokovaní o nájomcoch sa Orco sústreďuje na vyšší kvalitatívny segment, takže nový obchodný dom by mal ponúkať prominentnejšie značky. Pôjde najmä o tie, ktoré chcú byť bezpodmienečne v centre mesta, teda luxusné a drahšie obchody.

Na otázku, či obchody budú na nižších podlažiach, keďže zákazníci nie sú príliš ochotní navštevovať vyššie umiestnené predajne P. Zdeňková odpovedá, že ak tam bude sídliť značka, ktorá v Bratislave inak nebude, klienti si ju nájdu aj vyššie.

Orco získalo obchodné domy Dunaj na námestí SNP vlani za 34 mil. eur. Starší obchodný dom Dunaj 1 postavili v 40. rokoch, novšiu dvojku v 80. rokoch minulého storočia. V posledných rokoch tu sídlili najmä obchody s odevami, obuvou a doplnkami, v horných častiach boli kancelárie. Mnohí nájomníci sa z budovy vysťahovali po novom roku, ďalší sa chystajú na jar.

Developerská spoločnosť s francúzsko-českými koreňmi sídli v Luxemburgu a vlastní niekoľko realitných fondov. Na Slovensku jej patrí menší hotel pod Slavínom, na Kolibe stavia obytný súbor Parkville, prestavuje aj bývalé sídlo VÚB na Gorkého ulici na obchodno-obytnú budovu City Gate. Tento rok by sa mala začať aj prestavba pivovaru Stein na obytné budovy s polyfunkciou.

Foto – Peter Kremský

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)