Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dvojka zvolenskej Europy čoskoro štartuje

19.09.2012, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

VAV Invest začne robiť pilóty na jeseň, ešte beží pripomienkovanie úveru

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Europa SC

V stredoslovenskom Zvolene má čoskoro pokračovať výstavba najnovšieho obchodného centra. Europa Shopping Center z dielne developerskej spoločnosti VAV Invest sa na jeseň začne rozrastať o druhú etapu. Oba projekty budú spolu prepojené, spoluinvestorom je generálny dodávateľ – spoločnosť Ingsteel.

Prvá etapa už stojí od začiatku leta tohto roka a na troch podlažiach ponúka 12-tisíc m2 prenajímateľnej plochy. Dvojka má priniesť ďalších vyše 10-tisíc na dvoch podlažiach v tesnom susedstve. „Budovy sa možno prepoja preskleným mólom, možno úplne, v prípade, ak prepočty a prieskumy potvrdia, že takéto riešenie je z hľadiska dopravy pre mesto prijateľné,“ informuje developer.

Aktuálne pokračujú prípravné práce na výstavbe projektu v susedstve parkoviska s kapacitou 500 miest. Firma rozširuje kruhový objazd, ktorý zabezpečí vjazd do centra a na pripomienkovaní je úverová zmluva syndikovaného úveru dvoch bánk. Začiatkom októbra chcú začať so zakladaním pilótov.

Popri výstavbe druhej etapy sa počíta aj so zrevitalizovaním Štúrovského parku a výhľadovo aj s vybudovaním parkovacieho domu a niekoľkých bytoviek. Zvolenské nákupné centrum Europa má za sebou viacero meškaní, keď sa počas štartu finančnej krízy rozhodlo o znížení nákladov.

V roku 2009 najmä kvôli nízkej ochote bánk financovať stavbu VAV Invest rozhodol o tom, že zatiaľ nebude stavať parkovací dom ani podzemné garáže pod druhou etapu. Ďalšie zdržania nastali pri rokovaniach s poslancami o vybudovaní kín. Tie mali pôvodne vzniknúť až ako súčasť dvojky, napokon si miestni presadili ich postavenie už v prvej fáze.

Developer postavil nákupné centrum spolu s administratívnym vežiakom aj v Banskej Bystrici. Tu sa v súčasnosti sporí s mestom o pokračovanie, primátor nechce podpísať územné rozhodnutie. Argumentuje neprimeraným dopravným zaťažením okolia.

Vizualizácia a foto - VAV Invest

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Europa SC