Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Einsteinova Business Center: Nová kancelárska veža v Petržalke

21.03.2016, 13:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Opustený pozemok pri petržalskej Einsteinovej ulici v Bratislave sa čoskoro začne meniť. Priamo pri zjazde zo Starého mosta neďaleko Sadu Janka Kráľa vyrastú dve administratívne veže. Parcely boli už dlhšie oplotené, teraz na nich pribudli aj reklamné plachty a spúšťajú sa prvé informácie o prenájme priestorov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Immorent

Projekt s názvom Einsteinova Business Center na rohu Krasovského vedľa novostavby bytovky počíta s dvoma objektmi. Nižší bude mať sedem nadzemných podlaží, ten vyšší šestnásť.

Dokopy má podľa portálu Kancelárie.sk ponúkajúceho voľné priestory vzniknúť približne 21-tisíc m2 hrubej prenajímateľnej plochy. Celkovo vytvoria 703 parkovacích miest, z toho takmer dve stovky budú vonku, zvyšok v podzemných garážach.

Presný termín štartu výstavby zatiaľ nie je známy, dokončenie Einsteinova BC je naplánované na rok 2018, takže začiatok stavby možno očakávať v najbližších mesiacoch. Architektúru navrhol domáci ateliér Siebert Talaš, medzi ktorého referenciami je okrem množstva iných aj kancelárske Twin City či obytný Eden Park, oba v Bratislave.

Einsteinova Business CenterZdroj: S Immo AG

Einsteinova BC je vyústením dlhých rokov sporov a zmien plánov v citlivom území vedľa obľúbeného parku. Prvé informácie prišli niekedy pred desiatimi rokmi, kedy tu pôvodný developer, rakúska spoločnosť International Property Development s prepojením na skupinu Erste chcela postaviť trojicu budov vrátane hotela. Pozemok patrí stále tejto spoločnosti.

Zámer sa však stretol s odporom aktivistom, najmä z dôvodu plánovaného rúbania priľahlého lesíka, ktorý je dnes ohraničený prístupovými cestami. Neskôr sa zámer zmenšoval, pred troma rokmi z projektu vypadla jedna celá budova nakreslená ako hotel.

Developerom je rakúska skupina S Immo AG, ktorej na Slovensku patrí bratislavský hotel Austria Trend v centre i trojica budov Galvaniho Business Center pri letisku. Okrem toho vlastní prievidzské a trenčianske Fachmarktzentrum.

Neprehliadnite

Einsteinova sa v posledných rokoch profiluje ako ďalšia bratislavská biznis zóna, keď tu vznikli okrem menších najmä kancelárske komplexy Digital Park a Aupark Tower ponúkajúce dokopy viac než 100-tisíc m2 administratívnych plôch.

Ďalší rozvoj počtu pracovných príležitostí na pravej strane Dunaja možno očakávať spolu s výstavbou rozsiahleho projektu medzi mostom Apollo a Starým mostom v réžii J&T Real Estate a HB Reavis. Len prvá fáza výstavby s názvom Alfa Park počíta s plochou 69-tisíc m2.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Immorent

Diskusia (0 reakcií)