Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Eperia dokončila hrubú stavbu, otvorí o päť mesiacov

04.07.2017, 11:00 | ds | © 2017 News and Media Holding

Rok po začiatku výstavby je dokončená hrubá stavba nákupného centra Eperia v Prešove. Práce sa presúvajú do budovania interiéru objektu. Päť mesiacov pred otvorením je prenajatých 85 percent obchodnej plochy centra.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Developerská spoločnosť J&T Real Estate začala výstavbu Eperie na ulici Armádneho generála Svobodu pri sídlisku Sekčov v júni minulého roka. „Aktuálne sme prešli do ďalšej fázy výstavby. Realizujeme fasády a strešnú konštrukciu. Začali sme taktiež s realizáciou vnútorných inštalácií vrátane stabilných hasiacich zariadení, elektroinštalácie, vzduchotechniky, kúrenia, chladenia, zdravotechniky, priečok či montáže výťahov a eskalátorov,“ opisuje projektový manažér Juraj Marko.

Pracuje sa aj na realizácii všetkých inžinierskych sietí a začala sa výstavba komunikácií a spevnených plôch. V teréne pracuje približne 150 pracovníkov. Termín otvorenia je naplánovaný na koniec novembra 2017.

Neprehliadnite

Pokračujú aj rokovania s nájomcami. Aktuálne je obsadených už 85 percent prenajímateľnej plochy nákupného centra. Predstavuje to 65 značiek, pričom dominujú módne značky vrátane obuvi s podielom takmer 60 percent. Nasledujú služby s takmer ôsmimi percentami a potraviny sú zastúpené 7,6 percentami. Zvyšok tvoria športové potreby, drogéria, lekáreň či gastro.

„Rokovania aktívne prebiehajú i na zvyšnú časť, pričom si prevádzky vyberáme tak, aby doplnili už tak pestrý nájomný mix. Určite prídu ešte prekvapenia v podobe nových a zaujímavých značiek,“ hovorí Peter Píš, lízingový a marketingový manažér projektu.

Medzi nájomcami sú značky ako H&M, C&A, New Yorker, Lindex, Ministry of Fashion, CCC, 4F, Yves Rocher, A3 Sport, Pandorra, klenoty Aurum, 101 Drogerie, Tescoma, kaderníctvo Vogue Club, Pinky Club, Bepon, Planeo Elektro, Koh-i-Noor či Fortuna.

Eperia dokončuje hrubú stavbuZdroj: J&T Real Estate

Pobočky tu otvoria Slovenská pošta, Telekom, Orange, O2, Tatra banka, Poštová banka a Slovenská sporiteľňa. V Eperii bude aj prešovská lekáreň Schneider, potraviny Fresh, gastro prevádzky ako La Cubanita, Yogi's Coffee, Francúzske bistro či Fresh bistro.

Centrum prinesie viac ako sto prevádzok s obchodmi, službami a gastro prevádzkami aj oddychové zóny. Celková prenajímateľná plocha dosahuje 22-tisíc štvorcových metrov. Prácu tu nájde sedemsto ľudí.

Developer počíta okrem Prešovčanov aj so zákazníkmi z Bardejova, Svidníka, Stropkova, Sabinova či Vranova nad Topľou. „Rátame s návštevnosťou ďalších minimálne 36-tisíc ľudí, ktorí sú vzdialení len päťminútovou cestou autom. Ak hovoríme o vzdialenosti 15 minút, vieme osloviť ďalších 110-tisíc zákazníkov,“ dodáva P. Píš.

Prešov v ponuke moderných nákupných centier zaostáva za ostatnými krajskými mestami. Tento rok sa neďaleko autobusovej a železničnej stanice začal stavať aj retailový park Solivaria s 10 500 štvorcovými metrami nákupnej plochy. Naopak, projekt nákupného centra Forum, zatiaľ do výstavby nedospel.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Eperia, J&T Real Estate

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát