Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Europa Zvolen otvára koncom týždňa

29.05.2012, 12:40 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Developerská skupina VAV Invest zverejňuje nájomcov a pripravuje otvorenie

  • Tlačiť
  • 7

V regióne stredného Slovenska pribudne v týchto dňoch na dlhý čas pravdepodobne posledné obchodné centrum. Na piatok prvého júna naplánovala otvorenie svojho projektu Europa Shopping Center Zvolen developerská spoločnosť VAV Invest. Výstavba centra bola viackrát odložená.

Trojpodlažný komplex vzájomne prepojených budov prináša 12-tisíc m2 prenajímateľnej plochy s viac než šesťdesiatimi prevádzkami vrátane obchodných a zábavných plôch. Medzi najväčších nájomcov patrí Tesco, Gate, Takko Fashion, Exisport, Planeo Elektro a kiná Europa Cinemas so 400 miestami. Podľa informácií spred roka je centrum prenajaté na 80 percent, svoje priestory tu majú aj banky a food court.

Do projektu, ktorého výstavba začala ešte v roku 2008, vlani spoluinvestorsky vstúpil generálny dodávateľ, spoločnosť Ingsteel. Termín dokončenia už vtedy znel jún 2012, čo sa podarilo dodržať. Projekt má spolu s relaxačnou časťou v podobe kín a druhou etapou stáť 47 miliónov eur. Komplex má jedno podzemné podlažie určené pre parkoviská, ktorých tu vzniklo 150.

Pôvodným zámerom 1. etapy bolo postaviť centrum ako dvojpodlažné, čo sa zmenilo na základe požiadaviek mestských poslancov. Žiadali aj výstavbu tretieho podlažia s kinami a fitnes centrom. Následne došlo k novým rokovaniam o úvere i novým výpočtom stavebnotechnickej časti, čo vtedy prinieslo meškanie.

Stredoslovenská skupina VAV Invest má za sebou výstavbu Europa Shopping Centra spolu s administratívnou vežou v Banskej Bystrici. Tu chce stavať aj veľký hotelový areál a ďalšie etapy, zatiaľ sú však len v rovine plánov. Obchodné priestory plánuje vybudovať aj v Leviciach a Lučenci.

Foto a vizualizácia - VAV Invest

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Europa SC, VAV Invest