Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Eurovea 2 má územné rozhodnutie, Bratislava sa dočká mrakodrapu

06.12.2018, 16:30 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Očakávaný bratislavský projekt rozšírenia Eurovey sa blíži po administratívnej stránke do finále. Developer J&T Real Estate aktuálne získal od mestskej časti Staré Mesto územné rozhodnutie, ktoré povoľuje umiestnenie stavieb v lokalite.

  • Tlačiť
  • 26

Stavebný úrad mestskej časti zverejnil na webe rozhodnutie, ktoré schvaľuje zámer developera. Povolenie sa týka šiestich stavebných objektov, ktoré budú tvoriť novú časť zóny.

JTRE získal odobrenie pre podzemnú garáž, rozšírenie nákupného centra, bytový dom na nábreží, dve administratívne budovy, ako aj obytnú vežu, ktorá má byť prvým bratislavským mrakodrapom.

Developer už zároveň mestskú časť žiada v samostatnom konaní o povolenie úprav na Pribinovej a Čulenovej ulici. Ešte v lete získala spoločnosť povolenie na odstraňovanie ekologickej záťaže na pozemkoch, na ktorých má vyrásť nový obchodno-rezidenčný komplex.

Dominantou bude Eurovea Tower

Ak developer získa stavebné rozhodnutie, nič nebude brániť tomu, aby sa komplex Eurovea 2 začal budovať. Nachádzať sa bude na území ohraničenom Pribinovou ulicou zo severu, z východu mostom Apollo, zo západu Euroveou a z juhu nábrežím Dunaja, ako aj pamiatkovo chránenou budovou skladu č. 7.

Neprehliadnite

Dominantou Eurovey 2 má byť mrakodrap Eurovea Tower – 168-metrový vežový bytový dom so 47 nadzemnými podlažiami s posledným ustúpeným pre techniku. V objekte bude 210 bytov – 108 dvojizbových, 54 trojizbových, 27 štvorizbových a 21 päť- a viacizbových. Okrem toho tu bude 62 ateliérov a 117 apartmánov.

Byty budú v mrakodrape 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 26

Tagy Eurovea 2, J&T Real Estate