Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Eurovea 2, Stanica Nivy i Fresh Market: 5 trendov komerčných realít

28.12.2016 | Daniel Suchý

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

28.12.2016 | gejza77

k bodu 1 a 2 - z tých čiernych stavieb je mi na grc .....

29.12.2016 | ready

Freshmarket bol dobry a originalny napad

02.01.2017 | peterval

Bratislava má vyšší počet m2 obchodných centier / obyvateľa než Viedeň či Praha. Napriek tomu pokračuje výstavba nových a nových OC aj s negatívnym dopadom: centrum mesta má problémy s menšími prevádzkami, majiteľia domov tým pádom ťažšie financujú údržbu domov. Na sídliskách drobné prevádzky majú obrovské problémy existovať, napriek často nižším cenám než aké sú v OC. Drobné prevádzky jednoducho valcuje odliv zákazníkov. Primátora ani poslancov BA to neuzaujíma, prednejší je cash ( za povolenie výstavby) v tom správnom vrecku. Viedenský architekt v rozhovore povedal, že je nemožné aby sa tak ako v Bratislave nastavalo veľké množstvo OC , už vôbec nie v centre ( Eurovea, Nivy, Centrál atd) . Zákazníci na sídlsikách ak potrebujú napríklad opravu hodiniek či kúpu baterky musia ísť do Auparku, kde je 3x vyššia cena za službu.

02.01.2017 | Bellarmino

Petrovia Valovia by chceli zopakovať vystreľovanie z Auróry, regulovať, obmedzovať, vydierať, zakazovať, prikazovať, terorizovať, vyžadovať, kontrolovať, riadiť ešte viac nad rámec dnešného komunistického dirigizmu.
Žiadna úcta k ničomu a nikomu, človek nemôže len tak z nadšenia a pre vlastnú radosť postaviť žiaden objekt bez toho, aby nevzbudil záujem a nenávisť a osočovanie a predovšetkým závisť. Pretože tá je podstatou všetkého, že on môže stavať a preto všetci závistlivci sa zoradili a keď sami nemajú páky ho zastaviť, tak vyzývajú poslancov za zjednanie nápravy. A keďže oni nevyhoveli, pretože ani neobdržali žiadne žiadosti od večných sťažovateľov, dočkajú sa iba urážania. V správnom vrecku, ale nie v tvojom.

02.01.2017 | Bellarmino

Viedenský súdruh architekt je majiteľom Viedne? A on urbanisticky stvárňuje svoje vlastné súkromné mesto k dokonalosti a harmónii, a preto rád poradí aj ďalším ako vylepšovať, skrášľovať? Alebo skôr ide o kariéristického súdruha, čo si namýšľa, že keď získal postavenie, naisto vo výberovom konaní z mnohých fundovaných uchádzačov na magistráte komunistickej Viedne, že to ho oprávňuje vyjadrovať sa ešte aj nad rámec jemu určených právomocí?
Súdruh architekt vo Viedni plánuje, ale samozrejme za cudzie peniaze a na cudzom majetku, ako si navykli počas ich 40 ročnej tyranie.

02.01.2017 | Bellarmino

Jediným rozhodujúcim kritériom by mala byť vôľa majiteľa. Nič viac, pretože aj on sám by mohol začať kádrovať vaše činžiakové paláce, že sa mu hnusia a špatia svet. Prečo ste neskúpili pozemky práve vy estéti, prečo ste nevyvinuli skoršiu iniciatívu vy, prečo chcete jemu skaziť radosť, vy znevažujete jeho predstavy. Jeho vôľa je zrazu verejným záujmom a témou verejných diskusií. On nesmie myslieť, navrhovať, snívať, pretože sa stal terčom útokov.
Kto nie je majiteľ, nech mlčí, 40 rokov skúseností s vami stačilo.
Prečo si súdruhovia nevytvoríte vlastné utopické mesto na zelenej lúke? Kto vám v tom bráni?

02.01.2017 | Bellarmino

Ja už teraz vzlykám, keďže majitelia domov ťažšie financujú údržbu. Takže jediné správne riešenie by sa malo aplikovať, a tým je zrušenie veľkých obchodov. Nech triedny boj donúti nakupovať u drobných, nepatrných, tých prevalcovaných. Tých zaspatých a nekonkurencieschopných.
Nikto nikoho nenúti nakupovať, okrem prehnanej materialistickej závislosti od idolatrie zbytočného tovaru. Prečo by kohoľvek malo zaujímať, že v ktorej prevádzke si kúpi nejaké nepotrebné rárohy? Vy sa sťažujete, že materialistickí konzumenti obchádzajú malé obchody. Malé obchody neprežijú, údržba nebude vykonaná, preto je zrejme povinnosťou túto hrozivú kataklizme zahatať. Veď stále ide o keš do správneho vrecka, alebo žeby záležalo iba na jeho účelnosti?

02.01.2017 | Bellarmino

Každý súdruh plánovač má vlastnú obľúbenú kastu, alebo zachraňujú negrov a vyzbrojujú moslimských teroristov, alebo česťprácujú, aby zachránili chudery podhodnocované pokladníčky, alebo drobné predajne.
Keš je výborný, ak správne vrecko drží monopolistický kšeftár zo sídliska, ale nie poslanci, pretože schválili konkurenciu finančne zrelejšieho ľadoborca, čo odlákal zákazníkov, a chudáci drobňáci nemajú ani prostriedky, ani túžbu sa napríklad spojiť a zväčšiť. Lepší je predsa socializmus, konkurencia sa zruší a konečná.

02.01.2017 | Pavol1

Milý Bellarmino pravda je niekde uprostred. Ty si ten druhý extrém.