Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Eurovea City: J&T Real Estate predstavuje podrobnosti novej štvrte

20.07.2018, 13:00 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

Developerská spoločnosť J&T Real Estate pokračuje po stiahnutí žiadosti o štatút významnej investície v príprave projektov v novom centre Bratislavy pri Dunaji. Namiesto širšieho zámeru Spojená Bratislava sa sústreďuje na zónu okolo Eurovey a Panorama City. Všetky projekty medzi Starým mostom, Apollom a Landererovou ulicou zahrnula pod novú značku Eurovea City. Sľubuje ich prepojenie kvalitnými verejnými priestormi aj výstavbu električky.

  • Tlačiť
  • 15

V území na hraniciach Starého Mesta a Ružinova veľkom ako polovica historického centra Bratislavy vlastní developer väčšinu pozemkov. Projekty chce prepojiť aj s areálom Slovenského národného divadla a vybudovať na Pribinovej ulici mestský bulvár s električkovou traťou.

„Základom je rozšírenie súčasnej Eurovey o nové obchodné priestory, kancelárie a byty. Ale ide aj o rozšírenie verejných priestorov – nábrežnej promenády, parkov a vzniknú aj nové verejné športoviská,“ hovorí Peter Korbačka, predseda predstavenstva J&T Real Estate.

Neprehliadnite

Po dokončení všetkých projektov, vrátane už fungujúcich Tower 115, Panorama City a Business aj prvej fázy Eurovey, bude v celej štvrti, ktorú po novom investor nazýva Eurovea City, 1 470 bytov, 95-tisíc štvorcových metrov obchodných plôch, 285-tisíc štvorcových metrov kancelárií a kongresové centrum s plochou 8 500 štvorcových metrov. Parkovanie bude sústredené v podzemí.

Prvý mrakodrap aj nový bulvár

Výstavba prvej etapy zahŕňajúcej rozšírenie nákupného centra, kancelárske bloky aj obytný vežiak, ktorý sa s výškou 168 metrov stane prvým mrakodrapom na Slovensku, by sa mohla začať koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka. Jej dokončenie je plánované v roku 2021. Aktuálne prebiehajú územné konania a príprava realizačného projektu. Architektom je domáce štúdio GFI.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Eurovea, J&T Real Estate