Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Finančník Weck stavia v Jasnej projekt luxusných chalúp

16.04.2018, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

K developerskému boomu v Jasnej po novom prispeje aj finančník, ktorý bol doteraz známy skôr z pôsobenia vo Vysokých Tatrách. Roman Weck začal v Nízkych Tatrách stavať projekt Chalety Lúčky. Jeho ambíciou je osloviť bonitnejšiu klientelu.

  • Tlačiť
  • 2

Podľa oficiálnej stránky projektu majú Chalety vyrásť neďaleko parkoviska pri nástupnej stanici lanovky Lúčky. Areál susedí z juhu s parkoviskom, zo severu s penziónom Energetik, na západe s lesom a na východe s cestnou komunikáciou.

Ceny neznáme

Pripravovaný komplex má pozostávať zo šiestich chaletov (slovo chalet označuje v architektúre švajčiarsku horskú chatu). V každom objekte sa má nachádzať šesť apartmánov, keď je na každom podlaží umiestnený dvojlôžkový a štvorlôžkový apartmán. „Apartmány pozostávajú z obývacej izby spojenej s kuchyňou, s jednou alebo dvoma oddelenými dvojlôžkovými spálňami a terasou,“ píše sa na stránke projektu.

Cenník apartmánov oficiálne nie je zverejnený, investor ho sprístupňuje záujemcom na vyžiadanie. Na stránke však viackrát zdôrazňuje, že ide o luxusný projekt. Čo-to napovedajú aj zverejnené vizualizácie exteriéru a interiéru celého projektu. Investor zároveň ponúka novým majiteľom systém prenájmu v čase, keď nebude apartmán využívaný.

Neprehliadnite

Súčasťou komplexu majú byť aj relaxačné služby. „V areáli bude k dispozícii novovybudované wellness centrum so saunami, hygienickým zázemím a vírivkou v rámci penziónu Energetik,“ píše sa na oficiálnej stránke projektu.

Blízky J&T

Za projektom stojí spoločnosť Airvata Holding. „Od svojho založenia sa prostredníctvom dcérskych spoločností venuje investičným projektom v oblasti cestovného ruchu, poskytovania ubytovacích služieb a prevádzkovaniu športových areálov. Jej najvýznamnejšími investíciami sú projekt zimného štadióna v Pezinku, ubytovacie zariadenia pri Trnave a Nitre, apartmánový dom v Bratislave, simulátor voľného pádu v Madride a Liptovskom Mikuláši,“ predstavuje sa na stránke spoločnosť.

Chalety LúčkyZdroj: Airvata Holding

Jej spolumajiteľom je pritom Roman Weck, ktorý je známy ako majiteľ lyžiarskeho strediska na Štrbskom Plese. Úzko spolupracuje s firmami skupiny J&T a napríklad spomenuté simulátory voľného pádu spoluvlastní s Igorom Rattajom, ktorý je najväčším akcionárom turistického holdingu Tatry Mountain Resorts. Práve táto spoločnosť vlastní lyžiarske stredisko v Jasnej.

  • Tlačiť
  • 2