Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Firma bývalého okresného šéfa Smeru plánuje ďalšiu výstavbu v Jasnej

23.03.2020, 10:15 | Vladimíra Púpavová | © 2020 News and Media Holding

Škriatkov les je ďalší projekt, ktorý má vyrásť v Demänovskej doline. Investorom je spoločnosť ISO Invest, ktorá má blízko k bývalému okresnému šéfovi strany Smer v Liptovskom Mikuláši. Ten zároveň vystupoval aj ako jej sponzor. Na lukratívnych pozemkoch plánuje firma rozsiahlu výstavbu rekreačného komplexu.

  • Tlačiť
  • 8

Nový komplex má vyrásť v obci Demänovská Dolina, v miestnej časti Jasná neďaleko hotela Björnson. Projekt sa navrhuje v dvoch územných častiach – apartmánovej ubytovacej zóny a neurbanizovanej krajine.

Všetky objekty sú pritom v rámci Národného parku Nízke Tatry. Oblasť spadá pod tretí stupeň územnej ochrany a zároveň je na území chránenej vodohospodárskej oblasti. Zámer je momentálne predložený na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

163 lôžok

Na pozemkoch sa aktuálne nachádza vzrastlý les, ktorý je fragmentovaný lesnými cestami a v zime lyžiarskou trasou.

Neprehliadnite

Väčšina pôdy je vo vlastníctve pozemkového spoločenstva Ploštín a Urbáru Vrbica Pozemkového spoločenstva, s ktorými bude mať investor podľa dokumentácie v budúcnosti uzavreté dlhodobé nájomné zmluvy.

Z východnej až severnej strany pozemkov sú zjazdovky, údolná stanica blízkej lanovej dráhy, prístupové komunikácie a les tiahnuci sa až po celú východnú stranu pozemkov.

V tejto časti aktuálne prebieha masívna výstavba hotelov. Z južnej strany obklopuje územie les poškodený veternou kalamitou. 

V komplexe Škriatkov les je navrhnutých 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Demänovská dolina, Jasná, Nízke Tatry, škriatkov les, výstavba