Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Forum pýta stavebné povolenie, úrady už riešili nelegálny začiatok prác

03.08.2018, 05:09 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Už len posledné povolenie delí prešovské nákupné centrum Forum od toho, aby mohla oficiálne začať jeho výstavba. Komplex, ktorý má vyrásť v centre krajského mesta na mieste po obchodnom dome Tesco, sa pritom roky borí s protestmi a námietkami.

  • Tlačiť
  • 0

Investor projektu aktuálne požiadal stavebný úrad o vydanie stavebného povolenia. Ústne pojednávanie by sa malo uskutočniť koncom augusta. Spoločnosť OC Prešov pritom už začiatkom tohto roka získala územné rozhodnutie. O posledné povolenie mohol investor požiadať až potom, čo urobí archeologický prieskum.

Prešetrovanie inšpekcie

Prešovský Korzár však pred letom informoval, že na stavbe prebiehajú stavebné práce. Dôkazom mali byť domiešavače aj výraznejšie terénne úpravy. „Ide o klasické paženie, ktoré sa používa pri vystužovaní zemín. Oceľové valcované nosiče sú vkladané do vyvŕtaných otvorov a aby vydržali tlak zeminy, tak sa zalievajú betónovou zmesou,“ vysvetlil pre Korzár vedúci Stavebného úradu mesta Prešov Jozef Tuka.

Neprehliadnite

Takéto vysvetlenie nestačilo obyvateľom či miestnym poslancom. „Logika hovorí, že paženie by malo byť dočasné zakladanie betónových pilótov. V prípade, ak by tá stavba nebola povolená, tak v zemi ostanú a to naozaj nedáva logiku,“ vysvetľoval mestský poslanec Richard Drutarovský. Aj preto stavbu kontroloval štátny stavebnú dozor.

Neboli to však jediné problémy, ktoré musel projekt riešiť. Ešte vo februári minulého roka dostal developer povolenie na búracie práce. 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)