Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galériu Martin otvoria v novembri, nahradí bývalý Prior

03.10.2017, 14:06 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Prestavba bývalého obchodného domu Prior v centre Martina na moderné nákupné centrum finišuje. Nová Galéria Martin má plánované otvorenie 30. novembra. Na ploche 12-tisíc štvorcových metrov prinesie viac ako 60 prevádzok.

  • Tlačiť
  • 0

Otvoria tu prvé predajne značiek H&M a Lindex v martinskom okrese. Predajne tu budú mať aj značky ako New Yorker, Orsay, Yves Rocher, Lara Bags, Ozeta, Bepon, Pepco, Sportisimo, CCC, Gatta, Robel, DM, Fann parfumérie či Pinky Club.

V Galérii otvoria aj supermarket Billa, Biopark, Delikateso, Julius Meinl, darčekový obchod Siam Gallery, Albi, kníhkupectvo Martinus, Tescoma, Rosler, elektro Datart, Koh-I-Noor, klenoty Aurum a Trend, optika Fokus, tabak Geco, kvetinárstvo Kohút, lekáreň Centrum zdravia, cestovná agentúra Solvex, banka, kaviarne, gastro prevádzky a ďalšie služby. Dva mesiace pred otvorením je nákupné centrum obsadené na vyše 94 percent.

Galéria Martin počas výstavbyZdroj: Prior OD

Správu centra dostala na starosť spoločnosť Cushman & Wakefield. „Veríme, že sa nám aj v spolupráci s mestom opäť podarí oživiť centrum Martina. Nie je v našom záujme prvoplánovo ponúkať Martinčanom len príjemnú atmosféru v centre, nové nákupné možnosti či ďalšie parkovacie miesta. Aj s vlastníkom centra by sme radi prispeli k nárastu návštevnosti centra mesta,“ hovorí Richard Souhrada, vedúci tímu správy nehnuteľností na Slovensku.

Neprehliadnite

Vlastníkom a investorom prestavby bývalého Priora otvoreného na Námestí SNP v novembri 1983 je spoločnosť Obchodné domy Prior Stred. Rekonštrukciu, ktorá má zlepšiť a zväčšiť predajné plochy a pomôcť vyriešiť nepriaznivú situáciu s parkovaním na okraji pešej zóny, ohlásila pred piatimi rokmi. Práce sa začali v lete minulého roka.

Podľa jej predsedu predstavenstva Radovana Pilicha sa zámer od začiatku stretol s pozitívnou odozvou na radnici. „Zvonku sa bude nákupné centrum Galéria javiť ako súbor akoby samostatných domov, čím projektanti rešpektovali mestskú architektúru. V interiéri navrhli dominantnú pasáž, ktorá bude presvetlená aj zhora a okolo nej budú obchody, kaviarne a drobné oddychové zóny,“ opisuje R. Pilich projekt podľa návrhu českých architektov z ateliéru A8000.

Galéria Martin vo výstavbeZdroj: Cushman & Wakefield

Spoločnosť Obchodné domy Prior Stred aktuálne modernizuje aj obchodný dom v Piešťanoch. Okrem toho prevádzkuje Priory v Liptovskom Mikuláši, Lučenci, Partizánskom, Považskej Bystrici, Prievidzi, Trenčíne, Zvolene a Žiari nad Hronom.

Cushman & Wakefield na Slovensku spravuje nehnuteľnosti s celkovou plochou viac ako 460-tisíc štvorcových metrov, medzi ktoré patria napríklad aj nákupné centrá City Arena v Trnave a Cassovia v Košiciach.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy cushman & wakefield

Diskusia (0 reakcií)