Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Garáže na Kollárovom majú stáť 6,5 milióna

21.08.2012, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Projektový zámer hovorí o piatich podlažiach i ďalších detailoch

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia o novom parkovacom dome v centre Bratislavy na Kollárovom námestí sa preklápa do ďalšej polohy. Investorská spoločnosť Parking House, a.s., podáva projektový zámer na posúdenie dopadov výstavby na životné prostredie s konkrétnymi údajmi. Podľa plánov sa počíta s 297 státiami.

Garáž má vyrásť len na časti územia pod zemou, kde investor počíta s piatimi podlažiami. Na nich má vzniknúť zelený park s prípravou aj pre vzrastlé stromy, nakoľko sa na väčšine strechy počíta s troj- až štvormetrovým substrátom. Výrub stromov na povrchu a ich nahradenie novými je jednou z najväčších výhrad aktivistov.

Vjazd má byť zo strany Jánskej ulice a výjazd na ulicu Kollárovo námestie. Zastavaná plocha má dosiahnuť 2 111 m2, celá parcela má vyše 7 300 štvorcov. Developer zvažuje aj vodné prvky na povrchu a predbežne počíta so štartom výstavby v budúcom roku a dokončením v 2014. Parkovisko má byť v hornej časti územia pod zväčša vybetónovaným oblúkom.

Celkové náklady majú dosiahnuť 6,5 milióna eur, navrhovateľom výstavby je Parking House, a.s. Vo firme sa stretávajú právnici v minulosti pôsobiaci aj v spoločnostiach Ivana Kmotríka, v súčasnosti napríklad vo firme Cheneko. Táto sa zameriava na projektovú prípravu, inžiniering a dodávku technologických celkov pre chémiu, energetiku a ekológiu.

Výhrady aktivistov proti výstavbe nedávno smerovali aj na prokuratúru. Nepáči sa im údajné nerešpektovanie územného plánu a jeho regulatívov, či funkčných plôch, nesúlad so stavebným zákonom a nerešpektovanie zákona o ochrane životného prostredia. Developer v projekte vyvracia všetky tieto tvrdenia.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)