Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Golf, hotel, wellness, vily. Na strednom Slovensku chystajú nový rekreačný areál

15.05.2019, 05:01 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

V chránenej krajinnej oblasti neďaleko Banskej Štiavnice plánuje investor postaviť nový športovo-rekreačný areál, v ktorom má byť dominantou profesionálne golfové ihrisko. Počíta sa aj s výstavbou štvorhviezdičkového hotela a 13 obytných zón s rodinnými domami, chatami a vilkami.

  • Tlačiť
  • 1

Obec Podhorie situovaná v Štiavnických vrchoch má len okolo 400 obyvateľov. V jej katastri sa chystá rozsiahla výstavba, v rámci ktorej majú vzniknúť obytné zóny vrátane luxusného hotela a najmä nové golfové ihrisko.

Aj kvôli športovej dominante nesie celý projekt názov Podhorie Golf Resort. Vzniknúť má profesionálne 18-jamkové golfové ihrisko. Zámer ráta s tým, že budovanie ihriska môže prebehnúť s relatívnymi malými zásahmi do krajiny.

„Investor je odhodlaný pristupovať k prostrediu citlivo a rozvážne jednak s cieľom zachovať okolité prostredie, jednak vytvoriť unikátne golfové ihrisko,“ píše sa k brožúre k projektu.

Hoci ide o hornatý terén s prevýšením vyše 200 metrov, v zámere sa počíta s naprojektovaním ihriska tak, aby sa zárezy a násypy zeminy dotkli plochy okolo 133-tisíc štvorcových metrov. Na zvyšku územia pôde len o preoranie, zvláčnenie alebo preosiatie, aby sa plocha dala použiť na golf. Celá plocha ihriska presahuje 68 hektárov.

Počítajú aj s lanovkou

Golfové ihrisko je naprojektované na „par 72“, aby spĺňalo predpoklady na organizáciu domácich aj medzinárodných turnajov a súťaží. Podľa webstránky projektu je jeho architektom Dávid Záleský, ktorý sa špecializuje na realizáciu golfových ihrísk.

„Lokalita v obci Podhorie je unikátna a vďaka svojmu hornatému reliéfu je tu priestor pre vybudovanie unikátneho golfového areálu s unikátnym štýlom bývania prepojeným s voľným prírodným prostredím, ktoré vo svete získava stále viac priaznivcov,“ uvádza sa v dokumentácii predloženej na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Projekt navrhuje vybudovanie športovo-rekreačného areálu vysokého štandardu. V rámci celého komplexu je navrhnutých

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Podhorie Golf Resort