Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Gruzínec, ktorý postavil akvapark v Bešeňovej, pripravuje hotel v Bratislave

13.01.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

V Bratislave môže pribudnúť ďalší hotel. Snaží sa o to spoločnosť Eurocom & Co, za ktorou stojí podnikateľ gruzínskeho pôvodu Nodari Giorgadze. Jeho meno je v slovenskom cestovnom ruchu dobre známe. Práve tento muž stál za vybudovaním akvaparku Gino Paradise Bešeňová. Dnes chce lákať turistov aj na Nobelovu ulicu v Bratislave. Jeho plány sa však nepáčia miestnym obyvateľom.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

Taxify, Uber

Zámer spoločnosti Eurocom & Co nie je až taký nový. Plány prestavať objekty na Nobelovej ulici predstavila samospráve mestskej časti Nové Mesto už začiatkom roku 2012. Zámer s názvom „Objekt cestovného ruchu a administratívy“ predpokladal rekonštrukciu, dostavbu a nadstavbu existujúcej kancelárskej budovy a ubytovne. V lokalite mal vzniknúť hotel s kongresovou a wellness časťou či reštauráciou.

Hotel pri parku mal mať 60 dvojlôžkových izbieb. Spoločnosť chcela bývalú ubytovňu nadstavať o jedno poschodie s tým, že v podzemí a na prvom nadzemnom podlaží bude umiestnené parkovisko a vitálny svet. Vedľajšiu kancelársku budovu chcela navýšiť o dve podchodia. Celkovo malo byť k dispozícii 75 parkovacích miest.

Kým hlavné mesto s predloženým návrhom súhlasilo, miestni obyvatelia nie. V roku 2013 sa dokonca uskutočnilo stretnutie starostu, Občianskeho združenia Dimitrovka, zástupcov bytového domu Nobelova 26 s investorom. Obyvatelia na ňom tlmočili nesúhlasné stanovisko. Ďalšie tri roky bolo okolo plánov na Nobelovej ticho.

Neprehliadnite

V apríli tohto roka však  mestská časť Nové Mesto vydala územné rozhodnutie pre stavbu. Obyvatelia ihneď podali proti rozhodnutiu odvolanie. „Nakoľko od jesene roku 2014 nás stavebný úrad o ďalšom konaní v predmetnej veci neinformoval, mali sme za to, že konanie predmetnej investičnej akcie bude zastavené. Zdá sa však, že investor sa pokúša bez ohľadu na zachovanie dobrých susedských vzťahov pokračovať vo svojom zámere,“ písali vlastníci bytového domu Nobelova 26.

Medzi hlavné výhrady obyvateľov patrilo umiestnenie parkovacej garáže, ktorá má byť podľa zámeru osem metrov od bytového domu. Okrem iného je problémom aj nadstavba, ktorá zníži svetelnosť bytov. „Celkovo sa zníži kvalita bývania v našom dome, hlavne pre byty z východnej strany, čo má za následok znehodnotenie nehnuteľnosti a zníženie jej ceny,“ píšu obyvatelia. Podľa posledných informácií však obyvatelia s odvolaním neuspeli a hotel by mali prestavať podľa plánov.

Samotný Nodari Giorgadze sa na Slovensku usadil v roku 2000. O tri roky neskôr kúpil vtedy ešte kúpalisko v obci Bešeňová a vybudoval z neho akvapark, ktorý o vyše 10 rokov predal minoritnému akcionárovi Tatry Mountain Resorts. Z cestovného ruchu však neodišiel. V Orlovom neďaleko Považskej Bystrice prerobil tamojší kaštieľ na štvorhviezdičkový hotel Gino Park Palace. Okrem toho podniká v energetike.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Taxify, Uber