Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Hala Amazonu prekoná slovenské sklady Tesca aj Lidlu

06.03.2017, 15:00 | ds | © 2017 News and Media Holding

Plocha typickej logistickej haly dokončenej na Slovensku v minulom roku dosahuje zhruba 22-tisíc štvorcových metrov. Hoci nové centrum Amazonu bude zhruba trikrát väčšie, nebude najväčším distribučným centrom v krajine.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Tagy

Amazon

Výrobca pneumatík Continental otvoril v decembri minulého roka pri Dubnici nad Váhom expedičný sklad s celkovou plochou takmer 70-tisíc štvorcových metrov. Porovnateľné projekty ako Amazon majú na Slovensku aj obchodné reťazce Lidl a Tesco.

Neprehliadnite

Nemecký Lidl pred dvomi rokmi sprevádzkoval pri Seredi jedno zo svojich vôbec najväčších logistických centier. Plocha skladovej haly a administratívnej budovy dosahuje takmer 52-tisíc štvorcových metrov.

Ešte väčšie bude nové distribučné centrum britského Tesca. Hala s plochou 55-tisíc štvorcových metrov pribudne k súčasným skladovacím priestorom v Prologis Parku Galanta-Gáň s celkovou rozlohou 91 500 m2.

Prologis Park Galanta-GáňZdroj: Prologis

Oveľa väčšie sú výrobné haly automobiliek. V závode Jaguar Land Rover, ktorého výstavba sa pri Nitre začala minulý rok, vzniknú tri haly s celkovou plochou vyše 350-tisíc štvorcov. V tesnom susedstve stavia developer Prologis ďalšie tri haly pre dodávateľov automobilky, spolu budú mať 95-tisíc m2.

Bratislavský Volkswagen aktuálne stavia novú montážnu halu pre SUV s plochou 84 000 m2 za 300 miliónov eur. Jeho dodávateľ Faurecia pred rokom otvoril na Záhorí výrobnú a skladovú halu s administratívou, spolu majú 27-tisíc m2. Ďalšia automobilka BMW minulý rok otvorila sklad náhradných dielcov pri Senci, hala má výmeru 25 414 štvorcových metrov.

Logistickí a priemyselní developeri vlani dokončili spolu 11 hál s celkovou výmerou takmer štvrť milióna štvorcových metrov. Rozostavaných je aktuálne sedem hál, ktoré k súčasnej ploche priemyselných a logistických priestorov na Slovensku na úrovni 1,96 milióna štvorcových metrov pridajú ďalších takmer 140-tisíc m2.

Trh priemyselných a logistických nehnuteľností v roku 2016
Bratislava a okolie regionálne Slovensko Spolu
Celkový trh (m2) 1 389 368 567 852 1 957 220
Neobsadenosť (%) 2,76 5,79 3,64
Dokončená výstavba (m2) 146 741 98 546 245 287
Celkovo prenajaté priestory (m2) 435 150 120 822 555 972
Základné požadované nájomné (€/m2/mesiac) 3,40 – 3,60 3,60 – 4,20 3,40 – 4,20
Zdroj: CBRE Slovensko
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Tagy Amazon

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES. Ponúkame na predaj a prenájom obchodné/kancelárske priestory na Pestovateľskej 2 - pri letisku. Areál sa nachádza vo výbornej a dostupnej lokalite hneď pri D1.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát