Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

HB Reavis chce prepojiť novú autobusovú stanicu a Petržalku „lanovkou“

07.03.2017, 09:25 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Nová autobusová stanica, ktorá bude zároveň aj jedným z najväčších nákupných centier na Slovensku, sa začne stavať už v júli. Developer so slovenskými koreňmi HB Reavis nepredložil len konkrétne termíny, ale aj nový návrh dopravného riešenia. Navrhuje totiž prepojiť Petržalku a Stanicu Nivy lanovkou, respektíve nadzemnou dráhou.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 18

Nové navrhnuté dopravné riešenie navrhuje vytvoriť v Petržalke záchytné parkovisko. „Navrhujeme vybudovať veľkokapacitný parkovací dom na petržalskej strane napojený na nadzemnú elektrickú dráhu, potenciálne integrovanú do systému verejnej hromadnej dopravy,“ hovorí Adrián Rác, výkonný riaditeľ HB Reavis Slovakia.

Samotný developer poukazuje na to, že takéto prepojenie by malo znížiť množstvo áut v centre. „Riešenie môže efektívne odľahčiť križovatky, komunikácie aj most Apollo. V ideálnom prípade by sme tento doplnok mestskej dopravy radi spustili s otvorením projektu Stanica Nivy. V rámci predbežných rokovaní sme sa na všetkých úrovniach stretli s porozumením a pozitívnymi reakciami,“ vysvetľuje A. Rác. Celkové náklady na nové dopravné riešenie vyčíslil investor na 80 miliónov eur.

Neprehliadnite

Jozef Uhler, predseda komisie dopravy a informačných systémov v Bratislave, poukazuje na to, že lanovka nevyrieši problémy dopravy v lokalite. „Muselo by ísť o vysokorýchlostnú a vysokokapacitnú dráhu, ktorá by potom dávala zmysel. Lanovka totiž nedokáže konkurovať električke,“ zdôrazňuje pre TREND Reality J. Uhler a dodáva, že zo strany Petržalky nie je na stanicu taký nápor ako z iných častí.

HB Reavis navyše stanovil aj dátum začiatku výstavby samotnej stanice. Developer predpokladá, že so stavebnými prácami by mal začať pred letom. „Súčasťou projektov v zóne je aj kompletná obnova ulice Mlynské nivy. Momentálne preverujeme v spolupráci s mestom najvhodnejší prístup k obnove z hľadiska obmedzenia dopravy. Podľa plánu by mohli Bratislavčania získať už v roku 2018 nový bulvár Mlynské Nivy a v roku 2020 novú autobusovú stanicu,“ naznačuje A. Rác.

Trasa, ktorou má viesť lanovka.Zdroj: HB Reavis

V súvislosti s výstavbou stanice avizuje developer výrazné dopravné obmedzenia. Na stole sú dnes dve alternatívy. A to kompletné uzavretie dopravy po dobu 14 mesiacov, alebo postupné odstavovanie jednotlivých úsekov v rozsahu 36 mesiacov. Konkrétne riešenie obmedzení ešte nie je stanovené a stále prebiehajú rokovania.

Aby urýchlili výstavbu celého projektu, chce HB Reavis požiadať o štatút významnej investície, ktorý má priniesť zrýchlenie administratívnych procesov pri budovaní celého komplexu. Developer pritom nechce žiadať žiadne stimuly. „Vzhľadom na objem investícií vo výške viac ako jednej miliardy eur, ktoré plánujeme v zóne Nivy a priľahlých lokalitách investovať, sme sa rozhodli využiť možnosť, vďaka ktorej efektívne skrátime proces budovania novej mestskej štvrte. Ide nám hlavne o zrýchlenie procesu a efektívne využitie času a prostriedkov, nie o získanie finančných stimulov,“ konštatuje A. Rác.

Stanica Nivy - nový bulvár na Mlynských niváchZdroj: HB Reavis

Stanicu Nivy plánuje developer otvárať v roku 2020. Investície do jej výstavby sa vyšplhajú do výšky 345 miliónov eur. Nákupná plocha nového obchodného centra bude 73-tisíc štvorcových metrov, čím bude ašpirovať na najväčšie nákupné centrum na Slovensku. Súčasťou komplexu má byť aj autobusová stanica, ktorá bude mať rozlohu 30-tisíc štvorcových metrov. Okrem toho počíta HB Reavis aj s výstavbou 125 metrov vysokej veže, ktorá poskytne 30-tisíc metrov štvorcových kancelárií.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 18

Tagy Autobusová stanica, lanovka, Stanica Nivy

Realitná inzercia

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pridať inzerát