Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

HB Reavis chce prepojiť novú autobusovú stanicu a Petržalku „lanovkou“

07.03.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Nová autobusová stanica, ktorá bude zároveň aj jedným z najväčších nákupných centier na Slovensku, sa začne stavať už v júli. Developer so slovenskými koreňmi HB Reavis nepredložil len konkrétne termíny, ale aj nový návrh dopravného riešenia. Navrhuje totiž prepojiť Petržalku a Stanicu Nivy lanovkou, respektíve nadzemnou dráhou.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 17

Nové navrhnuté dopravné riešenie navrhuje vytvoriť v Petržalke záchytné parkovisko. „Navrhujeme vybudovať veľkokapacitný parkovací dom na petržalskej strane napojený na nadzemnú elektrickú dráhu, potenciálne integrovanú do systému verejnej hromadnej dopravy,“ hovorí Adrián Rác, výkonný riaditeľ HB Reavis Slovakia.

Samotný developer poukazuje na to, že takéto prepojenie by malo znížiť množstvo áut v centre. „Riešenie môže efektívne odľahčiť križovatky, komunikácie aj most Apollo. V ideálnom prípade by sme tento doplnok mestskej dopravy radi spustili s otvorením projektu Stanica Nivy. V rámci predbežných rokovaní sme sa na všetkých úrovniach stretli s porozumením a pozitívnymi reakciami,“ vysvetľuje A. Rác. Celkové náklady na nové dopravné riešenie vyčíslil investor na 80 miliónov eur.

Neprehliadnite

Jozef Uhler, predseda komisie dopravy a informačných systémov v Bratislave, poukazuje na to, že lanovka nevyrieši problémy dopravy v lokalite. „Muselo by ísť o vysokorýchlostnú a vysokokapacitnú dráhu, ktorá by potom dávala zmysel. Lanovka totiž nedokáže konkurovať električke,“ zdôrazňuje pre TREND Reality J. Uhler a dodáva, že zo strany Petržalky nie je na stanicu taký nápor ako z iných častí.

HB Reavis navyše stanovil aj dátum začiatku výstavby samotnej stanice. Developer predpokladá, že so stavebnými prácami by mal začať pred letom. „Súčasťou projektov v zóne je aj kompletná obnova ulice Mlynské nivy. Momentálne preverujeme v spolupráci s mestom najvhodnejší prístup k obnove z hľadiska obmedzenia dopravy. Podľa plánu by mohli Bratislavčania získať už v roku 2018 nový bulvár Mlynské Nivy a v roku 2020 novú autobusovú stanicu,“ naznačuje A. Rác.

Nadzemná dráha, ktorá prepojí Petržalku a Stanicu Nivy.

V súvislosti s výstavbou stanice avizuje developer výrazné dopravné obmedzenia. Na stole sú dnes dve alternatívy. A to kompletné uzavretie dopravy po dobu 14 mesiacov, alebo postupné odstavovanie jednotlivých úsekov v rozsahu 36 mesiacov. Konkrétne riešenie obmedzení ešte nie je stanovené a stále prebiehajú rokovania.

Aby urýchlili výstavbu celého projektu, chce HB Reavis požiadať o štatút významnej investície, ktorý má priniesť zrýchlenie administratívnych procesov pri budovaní celého komplexu. Developer pritom nechce žiadať žiadne stimuly. „Vzhľadom na objem investícií vo výške viac ako jednej miliardy eur, ktoré plánujeme v zóne Nivy a priľahlých lokalitách investovať, sme sa rozhodli využiť možnosť, vďaka ktorej efektívne skrátime proces budovania novej mestskej štvrte. Ide nám hlavne o zrýchlenie procesu a efektívne využitie času a prostriedkov, nie o získanie finančných stimulov,“ konštatuje A. Rác.

Stanica Nivy - nový bulvár na Mlynských niváchZdroj: HB Reavis

Stanicu Nivy plánuje developer otvárať v roku 2020. Investície do jej výstavby sa vyšplhajú do výšky 345 miliónov eur. Nákupná plocha nového obchodného centra bude 73-tisíc štvorcových metrov, čím bude ašpirovať na najväčšie nákupné centrum na Slovensku. Súčasťou komplexu má byť aj autobusová stanica, ktorá bude mať rozlohu 30-tisíc štvorcových metrov. Okrem toho počíta HB Reavis aj s výstavbou 125 metrov vysokej veže, ktorá poskytne 30-tisíc metrov štvorcových kancelárií.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 17

Tagy Autobusová stanica, lanovka, Stanica Nivy

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 98 160 EUR

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 2i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Pridať inzerát