Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

HB Reavis ide v Londýne búrať, potom stavať

03.12.2013, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

Slovenský developer nakupoval za 75 miliónov eur v štvrti City

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

HB Reavis

HB Reavis po otvorení pobočky v meste európskeho biznisu ohlásil konkrétnu akvizíciu. V londýnskej kancelárskej štvrti City získal staršiu budovu, ktorú začne budúci rok nahrádzať moderná budova. Nakupoval za 75 miliónov eur.

Ide o objekt na King William Street 33, ktorý je až do júna budúceho roka obsadený spoločnosťou BlackRock. Po uplynutí nájmu chce developer budovu zbúrať a postaviť na jej mieste do druhej polovice roku 2016 novú administratívu.

Stavebné povolenie hovorí o deviatich poschodiach kancelárií štandardu A pri hrubej prenajímateľnej ploche 21 345 štvorcových metrov. Má ísť o špekulatívnu výstavbu, developer teda zatiaľ nemá konkrétneho nájomcu, pre ktorého by priestory pripravil.

„Tešíme sa na vstup našej spoločnosti ako aktívneho prispievateľa do komunity, ktorá tvorí svetovú špičku v segmente realít v Londýne,” hovorí Tomáš Jurdák, riaditeľ HB Reavis pre Veľkú Britániu. Spoločnosť však musí počítať s výrazne silnejšou konkurenciou než v krajinách, kde dnes pôsobí, nakoľko medzi okolitými budovami sú aj slávne mrakodrapy ako Fosterova „Uhorka“ alebo Shard.

Prvý projekt HB Reavis v LondýneZdroj: HB Reavis

Pri čerstvej londýnskej akvizícii asistovali poradenské spoločnosti Knight Frank a Norton Rose Fulbright. Architektonický návrh, ktorý je na HB Reavis netradične zaoblený, navrhli architekti zo štúdia John Robertson Architects.

Na pozemku v súčasnosti stojí budova spoločnosti Topland, ktorej investor sa dostal do finančných problémov v lete tohto roka. O jej zbúraní sa uvažovalo už vtedy. Britský portál CoStar.co.uk hovoril o kúpnej cene vo výške 65 miliónov libier, čo je vyše 78 miliónov eur.

Aktuálna budova na pozemkuZdroj: Google Street View

Developerská spoločnosť HB Reavis ohlásila vstup na nové trhy, okrem Londýna je to Istanbul, na jeseň tohto roka po veľkých zmenách vo vedení skupiny. Aktívna je aj v Českej republike, Poľsku, Maďarsku a Chorvátsku. Na Slovensku sa sústredí najmä na projekt Twin City, ktorého prvú etapu chce začať stavať budúci rok.

Zobraziť King William Street 33 na väčšej mape
  • Tlačiť
  • 0

Tagy HB Reavis

Diskusia (0 reakcií)