Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

HB Reavis mení zbombardovaný bitúnok na kancelárie

03.09.2019, 05:06 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

Developer slovenského pôvodu HB Reavis neďaleko centra Berlína pripravuje kancelársky projekt s doplnkovou občianskou vybavenosťou. Vo svojej výročnej správe zverejnil vizualizácie budúcej podoby projektu aj jeho názov. DSTRCT je aktuálne v prvej prípravnej fáze.

  • Tlačiť
  • 1

Developer HB Reavis začiatkom februára informoval o akvizícii dvoch pozemkov v Nemecku, na jednom z nich už pracuje od marca. Dvojhektárové územie v berlínskej časti Pankow na adrese Landsberger Allee 104 medzi mestskými štvrťami Friedrichshain a Prenzlauer Berg bolo roky opustené, kým ho nezískal developer zo Slovenska.

Pozemok bol nevyužívaný a bol súčasťou  približne 50-hektárového areálu Alter Schlachthof. Ten slúžil ako bitúnok, ktorý bol spustošený náletmi počas druhej svetovej vojny, no fungoval až do roku 1991. Ide o rozvojové územie v širšom centre Berlína, kde prebieha revitalizácia a počíta sa s ďalšou výstavbou.

Neprehliadnite

Ako TREND informoval už v marci, predošlý vlastník pozemkov chcel v lokalite vybudovať nákupné centrum. Proti tomu sa vzbúrili obyvatelia.

Projekt HB Reavisu DSTRCT v Berlíne (pôvodný stav)Zdroj: HB Reavis

Prekážal im očakávaný hluk a v petícii argumentovali najmä tým, že v okolí je obdobných centier dostatok. Naopak, ľuďom chýbali skôr školy, voľnočasové centrá či škôlka. A tak musel developer zmeniť plány.

Kancelárie miesto kongresu a obchodov

Plán na výstavbu kongresového centra z roku 2008, ktorého súčasťou mala byť zóna s veľkou nákupnou plochou, napokon zmietli po nátlaku obyvateľov a miestnych poslancov zo stola. 

Aktuálny stav projektu DSTRCT Berlín. (september 2019)Zdroj: HB Reavis

Vo štvrti Alter Schlachthof Landsberger tak nakoniec pribudne približne 52-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy kancelárskych priestorov, konferenčné priestory a gastronomické prevádzky. Názov projektu je DSTRCT a investor verí, že nebude len kanceláriami, ale aj komunitnou zónou.

Predstava developera o budúcej podobe projektu DSTRCT:

S podobnými premenami má developer dostatok skúseností. V minulosti zmenil tvár brownfieldu v pražskom Karlíne na River Garden. Podobné projekty má za sebou aj vo Varšave. Príkladom je Konstruktorska Business Center.

Developer v Berlíne hovorí 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy administratíva, Berlín, DSTRCT, HB Reavis, kancelárie