Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

HB Reavis odhaľuje ďalší projekt v Londýne. Ukázal, ako zrenovuje vežiak v centre

13.12.2018, 16:49 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Developerská skupina HB Reavis predstavila, ako si predstavuje obnovu budovy Elisabeth House a jej priľahlého okolia v centre Londýna. Nehnuteľnosť kúpila spoločnosť so slovenským pôvodom vlani, na mieste chce postaviť nový vežiak s kancelárskymi priestormi s kapacitou 12-tisíc ľudí.

  • Tlačiť
  • 1

Budova Elisabeth House, známa aj ako One Waterloo, sa nachádza v tesnej blízkosti londýnskej stanice Waterloo Station. Tá je momentálne najrušnejšou stanicou v krajine – ročne ňou prejde 100 miliónov ľudí a počet by sa do piatich rokov mal zvýšiť o ďalších 30 miliónov.

Budovu Elisabeth House zo 60. rokov minulého storočia neďaleko tejto stanice sa HB Reavis chystá zbúrať a na jej mieste postaviť nový vežiak. Súčasťou projektu je aj významná transformácia okolia.

Kancelárie pre 12-tisíc ľudí 

Developer je momentálne v druhej fáze verejných schôdzí v súvislosti s plánmi pre tento projekt, posledné stretnutie sa uskutočnilo 8. decembra. Začiatkom roka 2019 plánuje HB Reavis predložiť Mestskej rade v Lambeth žiadosť o vydanie územného rozhodnutia.

Neprehliadnite

Ak projekt prejde, po dokončení prinesie Elisabeth House do štvrte Waterloo nové kancelárske priestory pre 12-tisíc zamestnancov. Platné plánovacie povolenie sa týka územia na približne 88-tisíc štvorcových metroch.

Na základe návrhov pripravených architektmi štúdia Allford Hall Monaghan Morri (AHMM), ktoré získalo ocenenie Stirling Prize, vznikne viac ako jeden milión štvorcových metrov plochy nových pracovných priestorov.

Navrhovaný projekt má vytvoriť 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy HB Reavis, Londýn