Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

HB Reavis predal bratislavské sídlo Telekomu

16.12.2015, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Veža Forum s bielou fasádou na rohu bratislavskej križovatky Bajkalskej a Prievozskej ulice, kde v súčasnosti sídli telekomunikačný operátor Telekom, má nového majiteľa. Od developerskej skupiny HB Reavis ho získal ČS nemovitostní fond, ktorého správcom je Reico investiční společnost.

  • Tlačiť
  • 3

„Dokončili sme významnú investíciu mimo Českej republiky, ktorá je v súlade s diverzifikáciou nášho portfólia. Budova Forum BC I patrí rozhodne medzi projekty najvyššej kvality a spolu s takým významným nájomcom, akým je Slovak Telekom, predstavuje pre našich investorov atraktívnu nehnuteľnosť,“ hovorí Filip Kubricht, predseda predstavenstva spoločnosti Reico.

„Uskutočnená transakcia potvrdzuje, že vysoko kvalitné riešenia kancelárskych projektov,ktoré HB Reavis prináša, sú zároveň hodnotnými komerčnými aktívami realitného trhu,“ dodáva Marián Herman, CFO skupiny HB Reavis.

Výška transakcie dosiahla 46,2 milióna eur, čo ju pri tohtoročných realitných investíciách a Slovensku radí medzi tie najvyššie a ide o jednu z mála predajov budov na kancelárskom trhu.

Forum Business CenterZdroj: HB Reavis

Osemnásť nadzemných podlaží ponúka viac než 18 500 m2 prenajímateľnej plochy, budova má certifikát BREEAM triedy Excellent. HB Reavis ju dokončil v roku 2013, celkové investičné náklady uvádzal vo výške 37,5 milióna eur. Telekom ohlásil, že sa bude sťahovať ešte počas výstavby.

V susedstve má vyrásť aj druhá menšia veža, z pohľadu architektúry v podstate súrodenec. Podľa dokumentov vlani predložených štátnym orgánom má mať trinásť podlaží a priniesť zhruba 16-tisíc m2 administratívy a 286 parkovacích miest. Vyrásť má na mieste dočasného parkoviska medzi prvou fázou a objektom výstaviska, konkrétne plány v súčasnosti nie sú známe.

Forum BC II - vizualizáciaZdroj: Siebert Talaš; HB Reavis

Správcom ČS nemovitostního fondu je Reico investiční společnost České spořitelny. Sporiteľňa patrí rovnako ako jej slovenská sestra rakúskej bankovej skupine Erste Group. Ide o najväčší a najstarší podielový fond v Českej republike, ktorého kapitál koncom novembra presiahol 275 miliónov eur.

Portfólio tvoria prevažne budovy v Prahe a Brne, na Slovensku fondu patrí napríklad menší kancelársky objekt pri bratislavskom letisku. Má názov Administratívna budova Trnávka a nachádza sa na rohu ulice Mokráň záhoň a Ivánskej cesty. Dokončili ho v roku 2008.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy HB Reavis, Telekom