Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

HB Reavis predal tri budovy vo Varšave

14.09.2016, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Stredoeurópskej developerskej skupine slovenského pôvodu sa podarilo v tomto roku po londýnskom zrealizovať ďalší veľký obchod. HB Reavis predal tri kancelárske budovy v poľskej metropole, ide o administratívne komplexy Konstruktorska Business Center a Gdanski Business Center.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Celá transakcia je s hodnotou 300 miliónov eur jedným z najväčších obchodov tohto roka v Poľsku a celej strednej Európe. Konstruktorsku získala skupina Golden Star Estate B.V., ktorej patrí vo svete niekoľko nehnuteľostí a v Poľsku tento rok kúpila aj iný kancelársky projekt Oxygen Park.

Druhým obchodom je predbežná dohoda o predaji budov A a B projektu Gdanski Business Center. HB Reavis ju podpísal s poradenskou spoločnosťou Savills Investment Management, ktorá zastupuje nemenovaného klienta z radov medzinárodných penzijných fondov.

Slovenský developer tento rok predal aj svoj prvý londýnsky projekt – 33 Central, ktorý za 360 miliónov eur získala americká investičná banka Wells Fargo. Šlo o najväčšiu realitnú transakciu po hlasovaní Britov o vystúpení z Európskej únie, takže sa jej venovali aj svetové médiá.

Gdanski BCZdroj: HB Reavis

„Dokončením dvoch obchodov v Poľsku sme tento rok v Európe predali deväť budov, čo za tri štvrťroky robí hodnotu miliardu eur,“ hovorí Marián Herman, CFO HB Reavis. Podľa neho to okrem kvality samotného produktu developera potvrdzuje pretrvávajúcu dôveru inštitucionálnych investorov na európskych trhoch napriek niektorým obavám po Brexite.

Projekt Konstruktorska dokončený v roku 2013 bol prvým administratívnym projektom developera v Poľsku. Vo varšavskej kancelárskej štvrti Mokotow prináša 49 500 m2 plôch kategórie A. Keďže má len sedem podlaží, plocha podlažia je jedna z najväčších v Európe. Budova je obsadená na sto percent firmami ako Procter & Gamble, PZU, Otis či Heineken.

Neprehliadnite

Biznis centrum Gdanski je dvakrát takým veľkým komplexom pozostávajúcim zo štyroch objektov. Budova je taktiež plne obsadená, medzi nájomníkov patria spoločnosti ako KPMG, Agricultural Property Agency, SNC Lavalin, Provident, WebInterpret, KMD, Agito, Bank BGZ BNP Paribas SA a poisťovacia spoločnosť Aviva.

HB Reavis je v poslednom čase po dlhšom období útlmu aktívny aj v Bratislave, kde čoskoro dokončí prvú trojicu budov kancelárskeho komplexu Twin City, začal stavať Twin City Tower a pracuje aj na dočasnej autobusovej stanici neďaleko. Dôvodom je príprava kompletnej rekonštrukcie existujúcej stanice na multifunkčný komplex.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy recenzie hier

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát