Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

HB Reavis predal Twin City A, tento rok už zinkasoval miliardu eur

05.12.2016, 14:36 | tv | © 2016 News and Media Holding

Developerská skupina HB Reavis Group opäť predávala. Majiteľa tentokrát menila budova v komplexe Twin City s označením „A“. Od stredoeurópskeho developera so slovenskými koreňmi ju kúpil Prvý realitný fond spravovaný spoločnosťou IAD Investments.

  • Tlačiť
  • 2

Budova postavená pozdĺž Karadžičovej ulice bola dokončená v roku 2015 a ponúka približne 16 500 štvorcových metrov prenajímateľnej plochy. Je plne obsadená, keď medzi jej nájomcov patria spoločnosti PWC, Merck Sharp & Dohme, Bayer, BNP Paribas Slovensko či Sfera. 

„Oznámenie už druhej transakcie so spoločnosťou IAD je dobrou správou, ktorá potvrdzuje naše silné vzťahy s investormi. Tých k investíciám motivuje aj kvalita našich aktív,“ konštatuje finančný riaditeľ spoločnosti HB Reavis Group Marián Herman.

Už pred dvoma rokmi sa obe strany dohodli na predaji pražského komplexu River Garden I. Hodnota transakcie vtedy presiahla 50 miliónov eur a výnos na úrovni 6,5 percenta. Suma aktuálnej transakcie nie je zverejnená, HB Reavis však prezradil, že výnos presiahol 6,5 percenta.

Neprehliadnite

Nie je to prvá transakcia, ktorú za posledných 12 mesiacov uzatvorila developerská skupina. „Počas tohto roku HB Reavis úspešne predal 14 dokončených komerčných nehnuteľností v celkovej hodnote prevyšujúcej jednu miliardu eur, vrátane londýnskeho projektu 33 Central, logistických centier na Slovensku a v Čechách, Konstruktorska Business Center a Gdanski Business Center v Poľsku či piešťanského Auparku,“ vymenúva M. Herman.

Nový majiteľ od akvizície očakáva stabilné výnosy z dlhodobých prenájmov. „Twin City A vnímame ako budovu umiestnenú v novej rodiacej sa biznis štvrti mesta, a tak táto akvizícia potvrdzuje strategické ciele nášho Fondu investovať do segmentu prvotriednych kancelárskych priestorov v najlepších lokalitách,“ uvádza manažér portfólia Fondu a člen predstavenstva IAD Investments Vladimír Bolek.

IAD Investments poskytuje finančné služby v krajinách strednej Európy už od roku 1991. V rámci svojho európskeho pôsobenia spravuje aktíva na Slovensku, v Českej republike a Slovinsku v celkovej hodnote takmer 500 miliónov eur. 

V lokalite je čulý stavebný ruch. HB Reavis spustil výstavbu kancelárskej veže Twin City Tower a zároveň pripravuje výstavbu nákupnej zóny. Neďaleko začína so stavebnými prácami aj projekt Sky Park, pokračovanie výstavby má v pláne aj Eurovea.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy kancelárie, Twin City