Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

HB Reavis ukázal ďalšiu časť Nív, počíta s námestím i vežiakom

11.12.2017, 15:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

HB Reavis ukazuje ako zmení ďalšiu časť širšieho centra Bratislavy. Na rohu Mlynských nív a Košickej ulice chce postaviť nové námestie s vežiakom. Na pomoc si pritom pozvalo britské architektonické štúdio Allford Hall Monaghan Morris.

  • Tlačiť
  • 22

Roh Mlynských nív a Košickej ulice bol posledným miestom zóny, ktorý nebol oficiálne predstavený. Developer tak urobil až teraz, v čase keď sa verejne diskutovalo o udelení štatútu verejnej investície. „Nová časť mesta bude aktivovaná verejnou plochou o rozlohe Hlavného námestia, malým parkom, parterom s množstvom služieb a miestom pre podujatia rôzneho druhu, tak aby priestor slúžil celej štvrti, nie len tomuto projektu,“ predstavuje developer nový projekt.

Pomôžu Briti

Dominantným prvkom komplexu má byť veža, jej parametre zatiaľ developer neprezradil. Zóna má mať podľa HB Reavis komunitný charakter a má ju tvoriť viacero polyfunkčných budov. O dizajn sa postará tretie najväčšie britské architektonické štúdio Allford Hall Monaghan Morris.

Veža na rohu Mlynských nív a Košickej uliceZdroj: HB Reavis

Výstavba komplexu bude realizovaná v dvoch fázach, potrvá približne päť rokov. Dokončenie jednotlivých budov projektu je plánované v priebehu rokov 2020 až 2023. Už v máji 2017 mala spoločnosť HB Reavis na projekt schválený investičný zámer a v najbližších týždňoch podá žiadosť na posúdenie vplyvu na životné prostredie EIA.

Nový koncept

Developer hovorí o tom, že chce zvoliť nový typ zloženia kancelárskych budov. „Nový koncept pracovného prostredia zabezpečí správny mix rôznych biznisových komunít, vďaka čomu vznikne silná synergia medzi úspešnými etablovanými spoločnosťami a začínajúcimi start-upmi,“ vysvetľuje developer.

Neprehliadnite

HB Reavis prezradil novinky aj o projekte Twin City Tower. Veža má byť dokončená o necelý rok a podľa developera je aktuálne na tri štvrtiny obsadená. „Okrem nájomcov z oblasti leasingu a energo-chémie, bude majoritným nájomníkom aj významná medzinárodná technologická firma,“ uviedla firma. Kto bude hlavným nájomníkom, developer nespresnil. S jej otvorením sa počíta na jeseň 2018.

  • Tlačiť
  • 22

Tagy HB Reavis, Mlynské Nivy