Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

HB Reavis ukázal dočasnú autobusovú stanicu na Nivách

16.06.2017, 10:35 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Developer novej bratislavskej autobusovej stanice HB Reavis prvýkrát predstavil vizualizácie náhradnej stanice, ktorú už začal pripravovať na Bottovej ulici na opačnej strane Mlynských nív. Povoľovací proces pre dočasnú stanicu sa však komplikuje, následkom čoho sa oneskorí aj začiatok výstavby Stanice Nivy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

„Veríme, že do konca leta sa nám podarí spustiť prevádzku náhradnej stanice a zároveň v tomto termíne chceme začať aj s výstavbou novej autobusovej stanice, ktorá má byť dokončená v roku 2020,“ hovorí Jakub Gossányi, Head of Development HB Reavis Slovakia.

HB Reavis už má platné povolenie na výstavbu celého megaprojektu za 345 miliónov eur zahŕňajúceho nákupné centrum, kancelársku vežu a podzemný autobusový terminál. Práce na 125-metrovej administratívnej budove, ktorá vyrastie na rohu Mlynských nív a Svätoplukovej ulice, sa už začali.

Neprehliadnite

Predpokladom na výstavbu samotnej stanice je však presunutie súčasnej stanice do bývalého Centra Bottova. Staré Mesto zatiaľ nevydalo všetky potrebné povolenia, plány sťahovania v júli sa tak nepodarí dodržať. HB Reavis sľubuje, že náhradná stanica plnohodnotne nahradí funkciu súčasnej.

„Centrum Bottova počas výstavby v plnej miere nahradí potrebné kapacity, teda s adekvátnym počtom nástupíšť a kvalitných služieb. Samozrejmosťou sú stánky s občerstvením, odkladisko batožín či taxislužby,“ opisuje J. Gossányi.

Prvým nájomníkom obnovenej budovy Centra Bottova je internetový obchod Alza.sk, ktorý sa sem nasťahoval vlani v októbri. Informácie o ďalších poskytne developer neskôr.

Náhradná autobusová stanica - vizualizácia exteriéruZdroj: HB Reavis

Do konca júna sa očakáva aj rozhodnutie vlády o poskytnutí štatútu významnej investície pre projekt Stanica Nivy. „Vzhľadom na objem investícií vo výške viac ako jednej miliardy eur, ktoré plánujeme v zóne Nivy a priľahlých lokalitách investovať, sme sa rozhodli využiť možnosť, vďaka ktorej efektívne skrátime proces budovania novej mestskej štvrte. Ide nám hlavne o zrýchlenie procesu a efektívne využitie času a prostriedkov, nie o získanie finančných stimulov,“ vysvetľoval v marci podanie žiadosti Adrián Rác, výkonný riaditeľ HB Reavis Slovakia.

Náhradná autobusová stanica - vizualizácia interiéruZdroj: HB Reavis

Zhruba 80 miliónov eur chce HB Reavis investovať do vybudovania lanovky spájajúcej Nivy s Petržalkou, kde má developer spolu s J&T Real Estate projekt Nové Lido. Úprava Mlynských nív v okolí stanice si vyžiada ďalších 24 miliónov. Súvisí s ňou aj ohlásené dlhodobé uzavretie ulice, buď úplné na 14 mesiacov alebo postupné obmedzenia počas celých 36 mesiacov výstavby.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Tagy HB Reavis, Stanica Nivy

Realitná inzercia

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát