Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hongkong je zase o niečo viac čínsky. Prispela k tomu mamutia stanica

01.03.2019 | Karol Klanic

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

01.03.2019 | MyslimSiTo

"Pre polohu na čínsko-hongkongskom pohraničí.."

Stanica sa nachádza v srdci Kowloonu, vyše 30kilometrov od čínskych hraníc, to nie je úplne pohraničie. Podľa autora je v podstate celý Hong Kong pohraničie :)

02.03.2019 | kklanic

Dotkli ste sa komplikovanej otázky, na ktorú v článku podľa môjho názoru nebol dostatok miesta a ďakujem Vám za príležitosť sa o nej stručne zmieniť.
Pohľad na mapu ukazuje, že Kowloon bezpochyby je pomerne vzdialený od pevninskej hranice Činy, treba však dodať, že stanica je špecifickou zónou tzv. cross-border railway station - veľavravná je táto fotografia
(https://www.theguardian.com/cities/2018/oct/04/hi­gh-speed-train-brings-chinese-border-into-heart-of­-hong-kong#img-1).
Je pohraničnou stanicou so všetkými príslušnými zariadeniami, vrátane colnej a pasovej kontroly, pričom stanica má
osobitný vchod a východ pre Hongkongčanov a občanov Číny, pôsobí v nej čínska polícia. Na čínsko-hongkongskom hraničnom priechode vlaky nezastavujú.
Velkú časť stanice Hongkong prenajal Číne, v médiách sa zjavila informácie o sume, ako aj rozporné údaje o veľkosti prenajatej plochy.
Karol Klanic

03.03.2019 | maddy

kklanic: palce hore za skvelú odpoveď!