Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hotel Danube zrejme zavrú, úpravu fasády nestíha v termíne

25.09.2018, 14:02 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Bratislavský hotel Park Inn by Radisson Danube, ktorý hostí ubytováva od júna tohto roka, podľa všetkého po necelých piatich mesiacoch prevádzky zatvoria. Vlastník hotela nestíha rekonštrukciu fasády v určenom termíne, čo bola podmienka na získanie kolaudačného rozhodnutia.

  • Tlačiť
  • 2

Na bratislavskom hoteli v Starom Meste na Rybnom námestí v týchto dňoch pribudlo lešenie, no rekonštrukciu fasády vlastník hotela, spoločnosť Omega Investments, za zhruba šesť týždňov podľa všetkého nestihne. Dĺžku prác odhadol na zhruba päť mesiacov, nedodrží tak termín 31. október, ktorý je deadlineom na užívanie hotela bez právoplatného kolaudačného rozhodnutia.

O uvedenej lehote – predčasnom užívaní neskolaudovaných objektov s podmienkou dokončenia fasády – rozhodol stavebný úrad bratislavského Starého Mesta v máji tohto roka. „Lehotu podľa zákona nemožno predĺžiť,“ potvrdila hovorkyňa mestskej časti Nora Gubková.

Stavebník pritom pri schvaľovaní aktuálneho realizačného projektu zmeny fasády, ktorá má prekryť starú, žiadal o predĺženie termínu realizácie aj Krajský pamiatkový úrad. Starosta Starého Mesta Radoslav Ševčík opakovane zdôraznil, že ak sa fasáda nezmení do konca októbra, hotel bude musieť zavrieť.

Minimálne do februára

Všetko nasvedčuje tomu, že Danube rekonštrukciu fasády nestihne načas – realizácie tej aktuálnej trvala takmer rok a pol. Ide o plochu viac ako 3-tisíc štvorcových metrov. 

Hotel teda po 31. októbri prakticky nemá inú možnosť, ako zavrieť. Pre chýbajúce povolenia už pritom s oneskorením tento rok na jar prevádzku spúšťal. Aktuálne mu hrozí, že hostí opäť nebude môcť ubytovávať, hoci izby sa na webstránke v súčasnosti dajú objednať aj na pooktóbrové termíny.

Neprehliadnite

Realitná skupina Sitno Holding Real Estate, ktorá spoluvlastní hotel s ruskými a ďalšími zahraničnými investormi, sa aktuálne 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Bratislava, hotel, Sitno Holding