Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hotel Kyjev končí

27.09.2011, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2011 News and Media Holding

Legendárny hotel v centre Bratislavy Briti zavrú, čaká ho prestavba

  • Tlačiť
  • 0

Hlavné mesto bude mať o jeden charakteristický symbol menej. Po približne 40 rokoch fungovania sa v najbližších mesiacoch zavrie legendárny Hotel Kyjev na Kamennom námestí a podrobí sa rozsiahlej rekonštrukcii. Oficiálna webstránka už neprijíma rezervácie po 31. októbri. Za projektom prestavby celého námestia v centre Bratislavy stojí britská spoločnosť Lordship.

Developer ohlasuje nevyhnutné ukončenie činnosti. „Desaťročia fungovania hotela bez investícii sa odrazili na technickom stave budovy, exteriéru i interiéru, preto sme sa rozhodli pristúpiť k rozsiahlej komplexnej prestavbe budovy,“ hovorí Martin Pilka, riaditeľ britského developera. Podľa neho si centrum mesta zaslúži kvalitnú architektúru a služby.

Prestavba má byť súčasťou pripravovaného projektu zmeny celého Kamenného námestia. Spoločnosť sľubuje predstavenie nového projektu v budúcom roku, obchodné priestory i parkovisko majú naďalej slúžiť verejnosti. Zamestnanci hotela majú dostať ponuky na nové uplatnenie cez personálnu agentúru.

Hotel Kyjev funguje od roku 1972, odvtedy sa na ňom veľa nezmenilo. Až v posledných rokoch prebehla nová reklamná kampaň a zanedbaný hotel sa začal profilovať ako najlepší „budget“ hotel v meste. Medzi turistami najmä z radov mladých návštevníkov Bratislavy ťažil z atmosféry skanzenu socializmu. Takmer všetko zariadenie bolo ešte pôvodné.

Britská developerská spoločnosť Lordship hovorí o komplexnej prestavbe Kamenného námestia už od roku 2006. Vtedy ohlásila investíciu za približne šesť miliárd korún, plánovalo sa aj búranie hotela. Na námestí charakteristickom najmä objektom Prioru a samotným Kyjevom sa vtedy počítalo s niekoľkými alternatívami.

Developer plánoval výstavbu dvoch nových hotelov, polyfunkčnej budovy a novej budovy obchodného domu Tesco. Zo strany od Námestia SNP sa neplánoval žiadny objekt, tento smer mal priniesť vstup do komplexu a oboch peších promenád. V štvorpodlažných podzemných parkoviskách malo zaparkovať 2-tisíc áut. Bývalý primátor Andrej Ďurkovský sa však pre TRENDreality.sk vyjadril, že obrovské parkovisko mesto nechcelo povoliť z dôvodu upchania príjazdových ciest.

O fakte, že sa Lordship plánuje v najbližšej dobe pustiť do rekonštrukcie a premeny námestia svedčí aj to, že na vysokú manažérsku funkciu nedávno podľa informácií TRENDreality.sk získal jedného z manažérov konkurenčnej finančnej skupiny.

Vlastníkom hotela Kyjev je spoločnosť Hotel Kyjev, a.s. V jej predstavenstve okrem jedného Brita figurujú fyzické osoby z Českej republiky, kde Lordship pôsobí už približne 20 rokov. Stojí za projektmi Jungmannova Plaza, Pankrác House, či Obchodný dom Petrov.

Ako vyzerá hotel Kyjev zvnútra? Fotogaléria tu.

Foto - Hotel Kyjev

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kamenné námestie, Lordship

Diskusia (0 reakcií)