Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hotel na mieste Ikey zatiaľ v príprave

25.08.2008, 13:57 | Ľuboš Mistrík | © 2008 News and Media Holding

Polyfunkčný komplex pri bratislavskej Kuchajde sa má rozostavať na jar.

  • Tlačiť
  • 0

Architektonicky netradične riešený hotel na mieste bývalého nábytkového domu Ikea v Bratislave je v stavebnom konaní. Oproti pôvodným plánom sa mierne oneskoril, developerská spoločnosť BZ Group plánuje výstavbu naštartovať na jar 2009.

„V súčasnosti rokujeme s hotelovými operátormi,“ pre TRENDreality.sk vysvetľuje Katarína Činčurová zo skupiny BZ. Podľa nej by malo byť konkrétne meno známe do konca tohto roka.

bzhoteltomasikova1.jpg

Medzičasom sa mierne pozmenili čísla a dispozície, K. Činčurová hovorí o 200 izbách a zhruba päťdesiatke apartmánov. Hotel bude len vo výškovej 23-podlažnej časti, nižšia osemnásťpodlažná zabezpečí administratívu. Architektúra sa nemá meniť.

Prvé dve podlažia podnože zaberie obchodné centrum s rôznym mixom nájomcov, o ktorých je podľa zástupcov developera zatiaľ predčasné hovoriť. Vzhľadom na dobrú dostupnosť objektu však možno očakávať štýl podobný neďalekému Polusu.

Komplex v tvare dvoch písmen „L“ už má územné rozhodnutie, v súčasnosti čaká na stavebné povolenie. Obchodný riaditeľ Andrej Slezko hovorí o plánovanom dokončení v roku 2010. Celkové náklady vo výške jednej miliardy korún zverejnené pred vyše rokom pravdepodobne narastú.

bzhoteltomasikova2.jpg

Objekt bývalého centra Ikea najprv spoločnosti BZ Group slúžil ako prezentačné centrum so vzorovým bytom susedného Kolosea. Neskôr ho možno využiť pre potreby staveniska, no jeho časť zrejme zbúrajú.

Developer, ktorý sa dostal do povedomia najmä Koloseom, stavia aj ďalší hotel v Poprade a na bratislavskej Vysokej. V centre metropoly sa už práce na stavbe naplno rozbehli, dokončenie je plánované na tretí štvrťrok 2009.

Vizualizácie - BZ Group

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)