Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hotel Pod lipou v Modre prestavajú, chce hviezdičku navyše

22.01.2015, 11:00 | ds | © 2015 News and Media Holding

Hotel Pod lipou s rozľahlým areálom v rekreačnej časti Modry Harmónia plánujú majitelia prebudovať na trojhviezdičkové ubytovanie s kongresovou sálou, wellness centrom, športoviskami, pivovarom, kinom a detským svetom.

  • Tlačiť
  • 0

Hotel s dvomi hviezdičkami dnes ponúka ubytovanie v 23 izbách, jednom apartmáne a piatich drevených chatkách. V takmer trojhektárovom areáli sú aj športoviská, jazierko a bazén.

Podľa nového vlastníka však nezodpovedá súčasným požiadavkám poskytovania služieb. Spoločnosť, ktorá areál získala vlani, preto plánuje prebudovanie hotela.

„Pôvodný súbor objektov nie je možné zodpovedajúco transformovať na novú koncepciu hotela. Aj s prihliadnutím na prevádzkové náklady je efektívnejšie pôvodné stavebné objekty asanovať a postaviť nový hotel, technicky a technologicky na úrovni súčasnej doby,“ píše sa v zámere predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Nový hotel je navrhnutý s tromi podlažiami a jedným podzemným, s celkovou podlahovou plochou 7 350 štvorcových metrov. Má v ňom byť 44 izieb, kongresová sála pre štyristo ľudí, reštaurácia a v podzemí wellness a fitness s bazénom.

Zlepšiť sa majú aj možnosti parkovania. Vonkajšie parkovisko má navrhnutú kapacitu 68 osobných áut a dva autobusy. Ďalších 82 áut má zaparkovať v podzemnej garáži.

Prestavba má predbežne plánovaný začiatok už v auguste tohto roku s dokončením v decembri budúceho roku. Celkové náklady sú odhadované na 4,5 milióna eur.

Vlastníkom hotela a investorom prestavby je spoločnosť Vasca, ktorej spoločníčka a konateľka má skúsenosti z manažovania nákupných centier.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)