Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ikea Košice do šiestich rokov

23.01.2013, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

Švédsky nábytkový reťazec sa na východ neponáhľa

  • Tlačiť
  • 15

Tagy

Avion, Ikea

Dlhoočakávaný príchod švédskeho obchodu s nábytkom na východ Slovenska sa tak skoro konať nebude. Skupina totiž ohlásila plány, kde otvorenie košickej pobočky Ikea figuruje až v horizonte nasledujúcich šiestich rokov. Po meste pritom pokukuje už dlho, špekuluje sa o ňom už od otvorenia bratislavských priestorov v 1992.

Aktuálna správa za finančný rok 2012 (obdobie od septembra 2011 po vlaňajší august) Košice zaraďuje po bok plánovaných obchodných domov v Prahe, Plzni a Hradci Králové. O približne tri roky plánuje skupina v regióne Slovenska, Česka a Maďarska spustiť aj nakupovanie online.

Bratislavský obchodný dom, ktorý tento rok prešiel rozšírením, navštívilo v uvedenom období 2,8 milióna návštevníkov, čo značí 4-percentný medziročný rast. Tržby mierne poklesli na aktuálnych 65,8 milióna eur, čo predstavuje zníženie o zhruba percento. Dôvodom má byť podľa oficiálnej správy najmä prebiehajúca rekonštrukcia.

Avion Shopping ParkZdroj: Philip Darázs

Nafúknutú Ikeu i susediaci obchodný dom Avion rovnakého developera otvorili vlani pred Vianocami. Nábytkársky dom sa zväčšil o vyše polovicu, menej narástlo obchodné centrum. Okrem toho sa zväčšila kapacita reštaurácie, parkoviska, investor postavil nový päťpodlažný parkovací dom a prebudoval niektoré križovatky v rámci komplexu.

Brzdou otvorenia predajne v Košiciach boli obavy o kúpyschopnosť regiónu, veľká konkurencia zo strany existujúcich a rozširujúcich sa obchodných centier, ale aj spory o umiestnenie komplexu. Ako súčasť Ikey malo podľa informácií TRENDU vyrásť obchodné centrum Avion podobne, ako je to v iných mestách. Ich vybudovanie je však otázkou ešte na niekoľko rokov.

Vizualizácia - Inter Ikea Centre Group

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Avion, Ikea