Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Immocap chce parkovisko pri zimáku

26.07.2012, 13:00 | © 2012 News and Media Holding

Náročné parkovanie pri štadióne a Jégého aleji možno o pár rokov vyriešia

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Immocap

Popri výstavbe v tradičných segmentoch realitného trhu sa v hlavnom meste počíta aj s budovaním garáží. Developerská spoločnosť Immocap prostredníctvom firmy Immocap Services, s.r.o., opäť ukazuje projekt viacpodlažného parkovacieho domu na Jégého ulici. Prvá zmienka o ňom je pritom z jari 2010.

Ide o projekt výstavby 5- až 6-podlažného parkovacieho domu namiesto starej športovej haly na rohu ulíc Stodolova a Jégého vedľa veľkého rezidenčného komplexu. Oproti starším ambíciám sa plány mierne pozmenili, dokumenty predložené štátnym orgánom v súčasnosti prinášajú tri varianty výstavby.

Vo všetkých sa počíta s jedným podzemným a v jednej časti až šiestimi nadzemnými podlažiami. Líši sa ale umiestnenie dopravného vjazdu, ako aj úžitková plocha a počet samotných parkovacích miest. Ten môže pri najmenšej plánovanej ploche do 12-tisíc m2 dosiahnuť množstvo 387 státí, pri najvyššej 499 miest.

Zmenili sa aj odhadované termíny štartu, v súčasnosti sa počíta so začiatkom výkopov na jar 2013 a dokončením začiatkom leta 2014. Predtým bude potrebné zbúrať existujúci objekt, celkové náklady odhaduje developerská firma na 10 miliónov eur.

Parkovací dom na Jégého uliciZdroj: Immocap

Parkovanie v tejto lokalite je problematické najmä po dostavaní 500-bytovej Jégého alej, na ktorú nadväzuje čerstvo naštartovaná výstavba ďalších etáp v susedstve. Po rekonštrukcii neďalekého zimného štadióna a jeho využívaní na širšie spektrum akcií než do prestavby, sú počas týchto podujatí plné všetky priľahlé ulice. Plán Immocapu môže tieto problémy zmierniť.

Spoločnosť má za sebou biznis centrá v hlavnom meste, aktuálne najväčším projektom je multifunkčný Centrál na Trnavskom mýte. Komplex s kanceláriami, obchodným centrom a hotelom má byť hotový postupne počas tohto a budúceho roka. Firma chystá aj rekreačný areál v Piešťanoch.

Zobraziť Immocap Parkovisko na väčšej mape

Vizualizácia – Immocap

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Immocap

Diskusia (0 reakcií)