Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Immopark Košice sa rozširuje, novú halu obsadí zásielkový gigant DPD

06.06.2018, 11:13 | ds | © 2018 News and Media Holding

Košický priemyselný areál Immopark sa opäť rozširuje. V 60-hektárovom komplexe sa začína výstavba nového distribučného centra popredného európskeho poskytovateľa zásielkových služieb DPD.

  • Tlačiť
  • 0

Developerom projektu je vlastník a prevádzkovateľ priemyselného parku, spoločnosť Erste Group Immorent, generálnym dodávateľom je slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Výstavba by mala byť dokončená v novembri tohto roku a náklady dosiahnu 1,3 milióna eur.

Nové distribučné centrum DPD zaberie 6 500 štvorcových metrov zastavanej plochy. Slúžiť bude na spracovávanie a distribúciu zásielok pre koncových zákazníkov. Firma vlastnená francúzskym národným poštovým operátorom pôsobí na Slovensku od roku 2002. Doručovanie zabezpečuje cez centrálne triediace stredisko v Dolnom Hričove a sedemnásť regionálnych dep.

Neprehliadnite

Priemyselný park Immopark Košice ponúka celkovo 250-tisíc štvorcových metrov logistických, priemyselných a kancelárskych plôch v priamom susedstve s košickým letiskom. Medzi nájomcov patria napríklad logistické spoločnosti Dachser a Raben alebo výrobcovia pre automobilový priemysel Faurecia, U-Shin a Howe.

Developer areálu Erste Group Immorent Slovensko, patriaci do rakúskej bankovej skupiny, vlastní a prevádzkuje na Slovensku ešte Immopark Žilina. Areál ponúka 150-tisíc štvorcových metrov logistických a priemyselných plôch. Prvým nájomcom bol práve DPD.

„V oblasti výstavby logistických a priemyselných objektov evidujeme v poslednom čase nárast dopytu. V košickej lokalite sme napríklad nadviazali veľmi dobrú spoluprácu práve so spoločnosťou Erste Group Immorent, pre ktorú tam staviame piaty objekt. Spolupráca prebehla aj so spoločnosťou Goodman Slovakia, s ktorou sme v lokalite pri košickom letisku začali prvý projekt,“ hovorí konateľ spoločnosti HSF System Tomáš Kosa.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Immorent, logistika

Diskusia (0 reakcií)