Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Immopark získal Raben

05.03.2012, 16:58 | lmi | © 2012 News and Media Holding

Z košického logistického parku ukrojil 1 325 m2 skladov

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Immorent

Po niekoľkých rokoch odďaľovania výstavby priemyselno-logistického centra Immopark v Košiciach prichádzajú prví nájomcovia. Developerská spoločnosť Immorent z rakúskej skupiny Erste, kam patrí aj Slovenská sporiteľňa ohlásila, že do projektu prišla firma Raben Logistics Slovakia.

Prenajala si 1 325 m2 skladovacích plôch v prvej fáze projektu. „Immopark sa zaradí do siete distribučných centier v rámci Slovenska v kategórii „A“ s celkovou rozlohou 25 tisíc m2,“ hovorí Luboš Korec, výkonný riaditeľ firmy Raben.

Košický Immopark má dokopy priniesť 250-tisíc m2 logistických, priemyselných a kancelárskych plôch. Má sa rozprestierať na rozlohe 62 hektárov a zhltnúť investície vyše 100 miliónov eur. Vlani v lete ohlásil developer aj prvého nájomcu, ktorým bola spoločnosť Immorent Delta, avšak zo skupiny Erste.

Slávnostný výkop sa pritom uskutočnil ešte v roku 2007. Neskôr však prišli spory investora s košickým magistrátom. Po vyriešení nezrovnalostí trh zasiahla finančná kríza, ktorá výstavbu parku naďalej spomalila. V súčasnosti už konečne prebieha výstavba prvej fázy, ktorá v treťom kvartáli 2012 prinesie 25-tisíc štvorcových metrov prenajímateľných plôch.

Foto - Immorent

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Immorent

Diskusia (0 reakcií)