Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Investícia za milióny. Časť nového rekreačného areálu na Šírave majú otvoriť toto leto

10.02.2020 | TASR | pol

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

10.02.2020 | elon

Super, dúfam ze sa zadarí a budeme všetci bohatší o atraktívny rezort kde sa dá kvalitné tráviť čas.
Mame také niečo podobné už na Slovensku?

10.02.2020 | mte

Ludia sa maju kupat v Sirave a dokonca tam aj lovit ryby? Ako chlapci sme to robili ale potom sa vravelo o PCB zo Strazskeho a pokial viem tak sa to nijako nevyriesilo.

10.02.2020 | dbsk

Priemerná teplota 20 stupňov a rakovina k tomu, tento projekt je odsúdený na úspech

11.02.2020 | Niless

bude to stat nemale peniaze a neviem ci normalny clovek vysoli 150 ci 200€ za noc aby sa siel kupat do stoky kde je stale pritomne pcb v sedimentoch. a za take peniaze ludia pojdu radsej k moru. to welnes na sirave je fajn lebo siroko ďaleko na zempline take nieco nie je ale nemyslim si ze na Sirave by bol dopyt po niecom takom, mozno by bol ale vravim investicia ak sa ma vratit nebude moct konkurovat cenovo inym alternatívam.

11.02.2020 | equilibriums

Východ Slovenska sa vyľudňuje. Slováci nemajú dnes problém ísť na normálnu dovolenku aspoň do toho Chorvátska. Rekreanti z Čiech a západného Slovenska? Vravím, pôjdu radšej diaľnicou do Chorvátska ako poľnou cestou na východ. Firma, ktorá to chce realizovať, mi príde ako iba práve vytvorená schránka. Firma hľadá na čele s konateľkou dievčaťom, ktoré ani možno nevie čo hovorí, hľadá na realizáciu tohto projektu investorov, ktorým sľubuje 25% návratnosť. :D

Osobne by som bol rád, keby sa na východe a teda aj na Šírave niečo zmysluplné udialo, ale nejako tomuto konkrétnemu projektu neverím.

Moje otázky:
- Má takýto projekt po zohľadnení sociálno ekonomickej situácie na východe vôbec perspektívu? Vravím, každý uprednostní Chorvátsko ako Šíravu. Páru tínedžerov z populačne slabších ročníkov neutiahne tržby za sezónu.
- Ak hľadajú investorov, ako vedia, že časť svojho projektu otvoria už toto leto, keď pritom nevedia, že stihnú získať potrebný kapitál?
- Aké sú dneska napr. priemerné hrubé marže podnikov na Slovensku?
- Ešte raz, sľubovať investorom v dnešnej situácii 25% návratnosť? :D To čo je BMG invest? :D

Investori dávajte pozor.

11.02.2020 | elon

ja som si uz vsimol shilling na sme.sk v diskusiach. ako investiciu sa to samozrejme neda odporucit ale ako miesto oddychu v pohode. neviem teda co sa tyka toho PCB co tu spominate, lol...

11.02.2020 | equilibriums

Ja som PCB nespomínal, každopádne PCB sú smutná súčasť regiónu. Z Chemka to išlo do Laborca a eventuálne do Šíravy. Tie látky ostávajú v sedimentoch, pôde... Najlepším spôsobom ako vytiahnuť tie látky napr. z pôdy je pomocou koreňovej zeleniny. Len neviem čo potom s tou koreňovou zeleninou.

Rybu by som zo Šíravy asi nejedol. Ak sa nemýlim, dodnes to vraj funguje štýlom chyť a pusť, ale predpokladám, že rybári to aj konzumujú. Na druhej strane, veľa ľudí sa stále kúpe v Šírave a zatiaľ tu sú.

11.02.2020 | mam_rad_jablka

Áno, vyzerá to veľmi pekne.. ale medzi ľuďmi sú tie pravdy/nepravdy o závadnom kontaminovanom prostredí. Tak neviem. Budú musieť investovať veľa peňazí do informovanosti o hygienickej nezávadnosti. Budú musieť to nejako vyvrátiť a potom aj keby prostredie bolo čisté, tie dozvuky tu budú stále... stále to bude významný faktor rozhodovania sa ľudí. Iba ak by Šírava bola na výhľad a ľudia by sa kúpali, slnili v hotelových rezortoch. Lebo pekná je.

11.02.2020 | čézare

ono neviem, poznam projekty kde slubovali vo VT navratnost resp. vynos 6% rocne a skutek utek ... 25? to je podozrive ...
myslim si ze ukrajinci tam chodit nebudu a KE a PO ludia uz davno maju aj viac ako na Chorvatsko (btw. chorvatsko uz je drahsie ako Taliansko ...) ... no nevim Karle toto je zle aj ako pracka ...

12.02.2020 | equilibriums

To nie je pračka. To je doslova oj*eb. Toto je presne to, čo si predstavujem pod slovom oj*eb. 25%. Jej musí je*bať.