Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Investovanie do komerčných nehnuteľností klesá

05.08.2011, 07:00 | Martin Labanc | © 2011 News and Media Holding

Európu ťahajú len kancelárie, obchod a priemysel ustupujú

  • Tlačiť
  • 0

Podľa výsledkov poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield (C&W), transakcie na európskom realitnom trhu s komerčnými nehnuteľnosťami v druhom štvrťroku 2011 poklesli. Medzikvartálne o 11,5 percenta, čo v objeme prímov znamená pokles o 26,2 miliárd eur. Informoval o tom portál propertyEU.

„Predalo sa toho menej, ako sme čakali a objemy z predaja dosahovali do júna tohto roku vo výške 122,4 miliárd eur,“ povedal Michael Rhydderch, šéf európskej skupiny kapitálových trhov C&W.

Komerčné nehnuteľnosti v druhom kvartáli 2011 ťahal kancelársky segment. Jeho podiel na trhu sa zvýšil na 46 percent, štvrťrok predtým dosahoval úroveň 36 percent. Naopak klesal podiel obchodu s poklesom o 35 percent a priemyselné priestory klesli o 46 percent.

Podľa Davida Hutchingsa z C&W stojí za nárastom kancelárskeho segmentu ochota prijímať nových ľudí. Zvýšil sa aj podiel investícií do komerčných nehnuteľností na tradičných európskych trhoch.

Krajiny ako Veľká Británia, Nemecko a Francúzsko majú až 64-percentný podiel na trhu. Naopak, klesali pozície strednej a východnej Európy. V druhom štvrťroku sa v regióne preinvestovalo 2,1 miliardy eur. Posledné merané údaje dosahovali 3,9 miliardy eur.

Foto na titulke - Flickr

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)