Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

I.P.R. začína stavať vežiak Račianske mýto

16.04.2008, 16:44 | Peter Kremský | © 2008 News and Media Holding

Budova v strede Bratislavy prinesie 13 poschodí a vyše 4000 m2 kancelárií.

  • Tlačiť
  • 4

V centre Bratislavy sa rozbieha výstavba ďalšej administratívnej budovy. Na križovatke Račianske mýto postaví na mieste terajšieho dreveného bufetu 13-podlažný vežiak developerská spoločnosť I.P.R. Slovakia. Projekt už získal stavebné povolenie a práce majú odštartovať v najbližších dňoch.

racko_ipr_zboku.jpg

Budova medzi Radlinského a Mýtnou ulicou má vytvoriť vyše 4 200 štvorcových metrov kancelárskej plochy a viac než 1 100 m2 obchodov na spodných podlažiach. V podzemí má vzniknúť 138 parkovacích miest.

racko_ipr_upr.jpg

Projekt Astoria s podobnou kancelárskou plochou I.P.R. nedávno postavila aj na Hodžovom námestí v centre hlavného mesta. V súčasnosti dokončuje jeho napojenie na podchod pod námestím a plánuje pokračovanie smerom na Staromestskú ulicu. Dokončenie budovy Astorie sa oproti pôvodným plánom výrazne oneskorilo.

racko_ipr_noc_upr.jpg

I.P.R. už dlhšie hovorí aj o prestavbe Hlavnej stanice a Predstaničného námestia v Bratislave na nákupné a administratívne centrum za niekoľko miliárd korún. V súčasnosti však podľa informácií portálu TRENDreality.sk stále hľadá finančných partnerov projektu.

Vizualizácie - I.P.R. Slovakia

  • Tlačiť
  • 4