Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

J&T pripravuje mrakodrap v Prahe

13.03.2007, 12:53 | Martin Rojko | © 2007 News and Media Holding

Možno až 42-poschodová výšková budova v Holešoviciach by mala stáť 6 mld. Kč.

  • Tlačiť
  • 0

Česká časť slovenskej finančnej skupiny J&T sa chystá postaviť v pražskej mestskej časti Holešovice polyfunkčný komplex Tower City za 177 miliónov eur (približne 6 miliárd korún). Stáť by mal na pôvodnom území priemyselnej zóny, kde v minulosti fungovala elektrotechnická továreň Tesla.

Ako informuje český server Stavební forum, nový mrakodrap by mal prekonať v súčasnosti najvyššiu budovu Prahy (Český rozhlas s výškou 109 metrov) o niekoľko desiatok metrov. Všetko však bude záležať od zvoleného variantu výstavby celého komplexu. Prvá možnosť s 20 nadzemnými podlažiami je najskromnejšia, stredne náročný je variant s 33 podlažiami a maximálne riešenie predstavuje 42 podlaží.

O tom, ktoré riešenie sa nakoniec zvolí, sa rozhodne zhruba o dva roky. Približne takýto čas bude podľa servera potrebný na zmenu územného plánu. Tento proces býva zložitý v každom meste. O to viac v hlavnom meste Českej republiky, kde pretrváva fóbia z výškových budov.

JTHolesovice.jpg

 

Tower City Holešovice bude zahŕňať 100-tisíc m2 obchodu, zábavy a bývania

Ako server cituje Miloša Solařa z Národného pamiatkového ústavu, vonkajší vzhľad mrakodrapu bude taký výrazný, že lokalite vtlačí neprehliadnuteľnú novú identitu. Otázne podľa neho je, či práve toto Praha ako jedinečné mesto potrebuje. „Sme pripravení na odbornú diskusiu s obyvateľmi, ako aj všetkými kompetentnými inštitúciami v Prahe,“ hovorí pre eTREND na margo možných prekážok pri výstavbe Petr Málek z českej J&T.

Na pozemku, ktorý skupina získala v dražbe pred dvoma rokmi, chce skupina vybudovať komplex piatich budov. Z nich dve by mali byť výškové. Celé Tower City Holešovice má vytvoriť takmer stotisíc štvorcových metrov administratívnych, obchodných a rezidenčných plôch.

Ako ďalej uvádza P. Málek, presný pomer využitia priestorov sa bude určovať podľa potrieb trhu. Orientačne sa počíta s tým, že zhruba tretinu zaberú obytné apartmány. Ich počet odhaduje developer na tristo.

Vizualizácia - J&T

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)