Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

J&T sa do Zuckermandelu zatiaľ nepúšťa

24.03.2009, 13:21 | Ľuboš Mistrík | SITA

Štart projektu pod Bratislavským hradom developer odložil.

  • Tlačiť
  • 4

Ďalším z ohlásených odložených projektov je rozsiahla polyfunkčná štvrť v bratislavskom Podhradí. Nový Zuckermandel, ktorý mal stáť 180 miliónov eur a priniesť byty, obchody i kancelárie sa na teraz odkladá. Dôvodom má byť opatrnosť bánk pri financovaní. Informáciu priniesla agentúra SITA.

Hovorca finančnej skupiny J&T, ktorá projekt pripravuje, Maroš Sýkora za hlavnú príčinu označil hospodársku krízu a z toho vyplývajúcu neochotu bánk poskytovať úvery. „Obávam sa, že banky nie sú v situácii, keď by mohli financovať projekty s akousi pridanou hodnotou,“ vyjadril sa pre agentúru.

zuckermandelaktual.jpg

Developer na pozemku podľa slov hovorcu nechce stavať za každú cenu, „len aby tam niečo stálo“. Preto chce počkať, kým budú banky ochotné financovať aj projekty s luxusnou prirážkou.

Zuckermandel však ostáva podľa pôvodných návrhov, má teda priniesť približne 400 bytov, hotel so 120 lôžkami a 160 apartmánmi, administratívu, obchody a wellness. Plánovaných sedem budov malo výškovo gradovať smerom k trom starším panelákom pri vyústení električkového tunela. Zároveň mal komplex vytvoriť pokračovanie k zástavbe River Parku. V susedstve sa pripravuje aj výstavba štvrte Vydrica.

Termín štartu zverejnený ešte v lete 2007 znel jeseň minulého roku s plánovaným dokončením v roku 2012. Stavať sa však zatiaľ nezačne, skupina J&T mala problémy aj s financovaním River Parku, kde sa zvyšoval rozpočet. Projekt dvojičiek Panorama City pri novostavbe nového divadla taktiež nateraz zastavil, rovnako ako rozostavané kancelárske Westend pri Patrónke.

Foto - Flickr

  • Tlačiť
  • 4