Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

J&T vybuduje desiatky tisíc m2 na Patrónke

18.07.2007, 19:50 | Ľuboš Mistrík | © 2007 News and Media Holding

V biznis areáli vyrastie kancelársky megakomplex za viac ako tri miliardy.

  • Tlačiť
  • 3

V rámci administratívnej zóny na bratislavskej Lamačskej by mali do piatich rokov pribudnúť nové kancelárie. V súbore niekoľkých novostavieb plánuje súčasný vlastník viacerých objektov v lokalite, J&T Finance Group, a.s., postaviť takmer 60 tisíc štvorcových metrov komerčných priestorov a ďalšie tisícky obchodných.

V náväznosti na existujúce centrum s názvom Westend začnú s výstavbou dvoch komplexov. Oba oddelí spojnica medzi Dúbravskou a Lamačskou, celkové odhadované náklady sa pohybujú vo výške okolo 3,3 miliardy korún.

Základy Westend Quadrant plánujú začať kopať začiatkom roka 2008. Po otvorení o dva roky neskôr pribudne necelých tridsať tisíc štvorcových metrov kancelárií. Dominantou bude deväťpodlažný objekt pozdĺž Lamačskej so štyrmi kolmo postavenými budovami. Na prízemí nájdu miesto služby a obchody na vyše 1100 m2.

westend1.jpg

Dva nové komplexy Westend Crossing a Westend Quadrant prinesú 60 tisíc m2. 

Druhý súbor objektov je nazvaný Westend Crossing a bude umiestnený bližšie k existujúcej veži. Zo štvorpodlažnej podnože vyrastie niekoľko objektov, a to troj- až štvorpodlažných. V tomto komplexe bude k dispozícií takmer 28 tisíc m2 kancelárií a ďalších 3680 m2 obchodov a služieb v parteri. S výstavbou tejto časti plánuje J&T začať v roku 2010 a dokončiť ju začiatkom 2012.

V oboch komplexoch vybudujú aj podzemné garáže do hĺbky troch podlaží. Dokopy pojmú vyše 1600 áut.

Pri Lamačskej sa už v súčasnosti vo veľkom buduje, J&T v areáli stavia polyfunčkný objekt Westend Square. Ten v jednej časti narastie až do výšky šestnásteho podlažia a prinesie približne 17 000 m2 kancelárií a ďalšiu viac než tisícku štvorcov služieb a obchodov. V súčasnosti sa končia búracie práce a začína výstavba. Január 2009 by mal byť termínom dokončenia.

westend2.jpg

Výstavba Westend Square už prebieha.

Westend Square vznikne bližšie k existujúcej výškovej budove Westend, ktorú J&T v roku 2006 predalo realitnej divízii AXA Group. AXA za vežu spolu s logisticko-priemyselnými zónami zaplatila 9,34 miliardy korún.

Realitná divízia finančnej skupiny J&T v súčasnosti buduje River Park na bratislavskom nábreží s luxusnými bytmi a pripravuje dvojičky Panorama City, ako aj premenu Zuckermandela v Podhradí. V roku 2008 by mali ukončiť rekonštrukciu hotela v Tatrách, kam príde sieť Kempinski.

Vizualizácia – J&T 

  • Tlačiť
  • 3