Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

JTRE si obhajuje mrakodrap, sľubuje aj vyriešenie dopravy pri Eurovea 2

17.12.2018, 16:12 | Martin Poláš | TASR

K situácii ohľadom budovania štvrte Eurovea City, ktorej súčasťou bude aj prvý bratislavský mrakodrap Eurovea Tower, sa vyjadril aj developer projektu J&T Real Estate. Spoločnosť tvrdí, že postupuje v súlade s platnými pravidlami, rešpektujúc urbanistický koncept územia. Avizuje, že v projekte počíta aj s komplexným riešením dopravy. V tomto bode vyjadril predtým pochybnosti aj bratislavský primátor Matúš Vallo.

  • Tlačiť
  • 39

Okolo projektu Eurovea 2 je znova rušno po tom, čo po rokoch získal platné územné rozhodnutie od mestskej časti Staré Mesto, hoci vyrásť má aj na území Ružinova, ktorý mal voči projektu výhrady.

Územné rozhodnutie podpísal krátko pred odchodom z funkcie dosluhujúci starosta Radoslav Števčík, čo kritizovala jeho nástupkyňa Zuzana Aufrichtová. Tej prekážal nielen čas podpisu krátko pred odovzdaním úradu, ale aj údajné zatajovanie informácií zo Števčíkovej strany.

Končiaci starosta Starého Mesta obvinenia odmietol a dôrazne sa voči nim ohradil. „Informoval som ju o všetkom, čo ju čaká v nasledujúcich dňoch a týždňoch v úrade. Pre krátkosť času som ju nemohol informovať o rozhodnutiach, ktoré som urobil pred voľbami či po voľbách,“ tvrdil.

Developer hovorí o komplexnom prístupe

J&T Real Estate v aktuálnej tlačovej správe obhajuje celý postup, ktorý je podľa developera v súlade s platnými pravidlami. Firma pripomína, že podpísaniu územného rozhodnutia pre Euroveu 2 predchádzalo viac ako štvorročné obdobie tvorby investičného zámeru v daných územno-plánovacích, urbanistických a územno-technických podmienkach. Počas tohto obdobia prebiehala podľa spoločnosti komunikácia so zástupcami hlavného mesta a oboch mestských častí.

Eurovea 2 najprv získala záväzné stanovisko z magistrátu, v rámci územného konania však boli následne podané viaceré námietky. Smerovali najmä voči možnému nesúladu s územným plánom mesta.

Stavebný úrad Staré Mesto v tom čase prerušil územné konanie a opätovne požiadal orgán územného plánovania – hlavné mesto – o potvrdenie záväzného stanoviska. Po tom, čo tak magistrát ešte pod vedením Iva Nesrovnala urobil, nasledovalo vydanie územného rozhodnutia zo strany mestskej časti. To sa týka zatiaľ šiestich stavebných objektov vrátane 168-metrov vysokej budovy Eurovea Tower, ktorá má byť po dokončení najvyššou v Bratislave.

Neprehliadnite

„Rovnako ako pri všetkých našich projektoch, aj pri projekte Eurovea 2 postupujeme v súlade so všetkými platnými pravidlami a rešpektujeme zákonné kompetencie a rozhodnutia kompetentných úradov a dotknutých inštitúcií,“ tvrdí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Súčasného bratislavského primátora Matúša Valla 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 39

Tagy Bratislava, Eurovea 2, J&T Real Estate