Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kamenné námestie v Bratislave začnú na jar revitalizovať

06.12.2017 | Tomáš Vašuta

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

06.12.2017 | latsio

Ako pozerám, tak pozerám, ale na tých vizualizáciach viac zelene nevidím ako tam je dnes.

06.12.2017 | citatelTrendu

Tej zelene tam naozaj mohlo byť trochu viac,. D/fam že sa v rámci tejto "jemnej" revitalizácie dočkáme aj výmeny asfaltu za dlažbu a nového imobiliáru vr. odpadkových košov. Opticky tiež veľmi vadí ten panelák oproti baťovi na námestí, ten by bolo treba zhodiť.

PS: Než by to mali zastavať ako to Lordship prezentoval, t.j. zmena námestia na zastavanú ulicu, radšej nech to ostane takto.

06.12.2017 | Don Quijote

Ako to je dnes, tak to je totálny grc, komanči stavbou Prioru s Kyjevom a terajšieho Ministerstva práce úplne zlikvidovali jednu časť mesta. Projekt Lordshipu sa vracal k pôvodnej línii zástavby a konečne by Kamenné námestie vyzeralo, ako námestie v centre mesta a nie komunistickej periférie.

06.12.2017 | Nemo21

zrejme sa do toho velmi nerozumies, inak nechapem, ako si mohol taketo napisat.
Svojho casu Prior aj Kyjev boli vychytene a prinosom. Kyjev je uz za zenitom, nebol modernizovany.
Prior je dodnes z hladiska financii zlatou banou, preto je stale otvoreny. Na druhej strane nebol dlhsie modernizovany.
Burat a stavat nove chcu zvycajne ludia s malym pochopenim ako sa meni architektura, ucel budov alebo ludia, co by sa radi namastili.
To iste plati pre Manderlak, v ktorom su riadne moderne prevadzky atd. Je tam vsak "nedostavana budova", ktora dnes spati lebo ma odkrytu betonovu stenu a zadebnene okna. Turisti aj domaci nechapu, ako moze roky stat nieco taketo nedokoncene.

06.12.2017 | Don Quijote

Ja ti neviem, s búraním začali komanči, ja som len napísal, že investícia Lordsipu sa do veľkej mieri snažila kopírovať pôvodnú zástavbu, ktorá bola v tom priestore pred stavbou mnou uvedených stavieb. Ak považuješ súčasné budovy a ich stav za vyhovujúci, tak potom sa do toho veľmi nerozumieš ty. Podľa mňa je v Bratislave dosť architektonických pamiatok socializmu, takže bez jednej by sme sa zaobišli. Manderlák by som veľmi nespomínal, lebo v jeho prípade išlo o prvé a bohužiaľ nie posledné porušenie regulačného plánu mesta a bol postavený napriek protestom laickej i časti odbornej verejnosti.

06.12.2017 | čézare

Lordship ma developerske chutky ich ciel nie je spravit pekne namestie ale spravit kancle a zarobit ... nic viac nič menej. Akákolvek úprava námestia aj v tejto light forme je super a lepsie ako dnešný stav. Podla mňa stačí zrušiť dočasne stavby stanky opravit asfalt pridat travnik a lavicky nic viac a bude to 1000X lepsie

06.12.2017 | Nemo21

+

06.12.2017 | citatelTrendu

Presne, presne, presne. nech urobia takéto drobné úpravy námestia, hlavne aby to nezastavali celé ako bolo predstavené verejnosti.

Veď oni vlastne chceli celé námestie zastavať budovami a zmeniť to na ďalšiu ulicu. Neviem či by vôbec v nejakej inej krajine okrem Zlodejska by si dovolil developer vôbec prísť s nápadom zastavať námestie v centre mesta.

Aj toto len dokazuje v akej bezprávnej krajine to žijeme, kde budáky znamenajú právo a moc, verejný záujem je pojem neznámy.

PS: A treba určite odstrániť tie predajné stánky, to veľmi námestiu tiež veľmi pomôže.

07.12.2017 | HlasNaHlas

+

09.12.2017 | shaggy

Ešte, že ty robíš zadarmo a tvojim cieľom je iba slúžiť druhým a nezarábať na tom.

07.12.2017 | HlasNaHlas

nejaký lordship by chcel pekne kúpiť verejné pozemky, alebo ani nie kúpiť, ale zhrabnúť ich zadarmo, a drisnúť doprostriedka námestia nejakú v"vkusnú" bytovečku s obchodnými priestormi. preto si na zmluvu s ním treba dávať veľký pozor
Nechápem, prečo útvar hlavného architekta, nevypíše nejakú súťaž na revitalizáciu námestia, a neuskutoční ju vo vlastnej réžii. prečo pri tom musí byť "lordstvo"? alebo magistrát chce dať niekomu zadarmo "napapať"?!

09.12.2017 | Cenek

No, tie pozemky chtiac nechtiac z velkej casti patria Lordshipu. Mozete ich odkupit a urobit tam pozicovnu bicyklov, alebo nieco neziskove. Byvam kusok vedla a osobne by ma potesilo nieco moderne, ciste, nakupne, officove aj bytove. Je to skvela lokalita ktora ma potencial.

18.12.2017 | Eisenman

Tie pozemky pod námestím Lordship nevlastní, patrí mu len Tesco. Námestie patrí mestu, pozrite si kataster na mapka.gku...

Neviem čo tým investor sleduje, ale ten návrh je dosť úbohý, pridali sa proste škaredé kvetináče, bratislavská asfaltová kultúra ostala. Namiesto toho by malo mesto požadovať/zariadiť súťaž, je to mestský pozemok..

Vzdať sa mestského pozemku v prospech developera sa v bratislave dá len raz, potom už s týmto slabým magistrátom nie je krok spať. A developer pôjde samozrejme na hranicu možností, aby z toho vytrieskal čo najviac. Lordship žiadny osvietený investor teda nie je..

10.12.2017 | Pavol1

Tych par kvetinacov?! Ubohost na entu